Czterech włamywaczy zatrzymanych w gminie Radzymin

6851
Czterech włamywaczy zatrzymanych w gminie Radzymin, fot: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej i stołecznej Policji zatrzymali dwóch 19-latków, 30 i 34-latka, którzy dokonali włamania do budynku mieszkalnego na terenie gminy Radzymin. Cała czwórka wpadła chwilę po dokonanym przestępstwie i postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie na najbliższe 3-miesiące trafią do Aresztu Śledczego.

Kryminalni wołomińskiej i stołecznej Policji w ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczenie przestępczości przeciwko mieniu ustalili grupę, która miała dokonywać włamań do budynków i kradzieży na terenie powiatu wołomińskiego i garnizonu stołecznego. Policjanci uzyskali dodatkowo informację, że mężczyźni planują dokonanie włamania do budynku znajdującego się na terenie gminy Radzymin. Funkcjonariusze udali się w rejon, gdzie miało dojść do przestępstwa i podjęli obserwację terenu.

Ta już niemal po kilku godzinach potwierdziła ich ustalenia. Policjanci dostrzegli parkujący przy jednej z ulic samochód wewnątrz którego znajdowało się czterech mężczyzn, z czego trzech odpowiadających rysopisowi osób co do których funkcjonariusze posiadali informację, że to oni mieli planować włamanie. Z osobowego renault wysiadło trzech mężczyzn, którzy udali się pod jedna z posesji. Po chwili jeden z nich wrócił do samochodu, dwóch pozostałych udało się dalej. Kilka minut później funkcjonariusze usłyszeli odgłos tłuczonego szkła i alarm antywłamaniowy. Natychmiast policjanci udali się w ten rejon. Tam zauważyli jak przez ogrodzenie posesji, na której załączony był alarm przeskakuje dwóch zamaskowanych osobników i ucieka w pobliski las. Funkcjonariusze po krótkim pościgu ujęli dwóch 19-latków. Ci uciekając, wyrzucali po drodze zrabowane łupy w tym biżuterię i monety.

W tym samym czasie kiedy policjanci zatrzymywali 19-latków druga ekipa policjantów zatrzymała 30 i 34-latka, którzy czekali na swoich kolegów w samochodzie. Cała czwórka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w wołomińskiej Komendzie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienia Adrianowi B., Przemysławowi O., Sebastianowi M. i Piotrowi M. zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci i prokurator rejonowy w Wołominie złożyli w sądzie w Wołominie wniosek o zastosowanie wobec całej czwórki najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3-miesiace spędzą w Areszcie śledczym. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy to nie jedyne przestępstwo jakiego dopuściły się zatrzymane osoby.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze