Czujnik jakości powietrza w Zielonce już działa

Czujnik jakości powietrza , fot: airly.eu

Przed kilkoma dniami na budynku Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zielonce przy ul. Prymasa Wyszyńskiego został zainstalowany czujnik jakości powietrza, który przez najbliższy czas będzie działał w fazie testów.

To jeden z elementów akcji #WarszawaOddycha, której inicjatorami są firmy Airly – producent czujników i Blaupunkt – producent oczyszczaczy powietrza. Zainstalowany w Zielonce czujnik pokazuje pomiar jakości powietrza „na żywo” z uwzględnieniem parametrów w oparciu o model CAQI, który bierze pod uwagę stężenie pyłów zawieszonych PM2.5, PM10 oraz temperaturę, ciśnienie i wilgotność. Pomiary z czujnika można sprawdzać na Zielonka.pl oraz na stronie map.airly.eu

Uroczyste otwarcie i oficjalne przekazanie sprzętu po fazie testów, odbędzie się 30 października. Przy tej okazji dzieci wezmą udział w warsztatach ekologicznych na temat powietrza.

W dniu dzisiejszym (23 października) urządzenie wskazuje stężenie pyłów PM 2.5 i PM10 na poziomie 140 i 138% i informuje że „To nie jest najlepszy dzień na aktywność poza domem”.

Czujnik jakości powietrza w Zielonce już działa, fot: airly.eu

źródło: Urząd Miasta Zielonka