Dlaczego tyle czekamy na otwarcie tunelu w Wołominie?

Tunel w ciągu ulic Geodetów i Niepodległości

Jak poinformowała na swoim profilu burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, wszystkie dokumenty niezbędne do otwarcia tunelu w ulicy Geodetów są już gotowe. Dlaczego więc do tej pory tunel nie został otwarty?

Burmistrz Wołomina sugeruje, że powód opóźnienia otwarcia tunelu jest związany z oczekiwaniem na przyjazd polityków, którzy chcą koniecznie wystąpić w roli dobroczyńców i w blasku fleszy przeciąć wstęgę.

Czy tak jest rzeczywiście będziemy mogli się przekonać gdy na wystosowane dziś przez Urząd w Wołominie pismo w sprawie faktycznego stanu odbioru tunelu odpowie inwestor – PKP PLK.

„Na kogo czekamy w korkach?
Wg naszych informacji wszystkie dokumenty potrzebne do otwarcia tunelu w ulicy Geodetów są gotowe. Czy opóźnienie związane jest z oczekiwaniem na kogoś kto z nożyczkami, w białej szacie, zjawi się i otworzy tunel w glorii dobroczyńcy? Jeżeli tak to znaleźliśmy się w świecie Barei. Akcjom PR prowadzonych w najgorszym z możliwych stylu, kosztem Wołominian mówimy stanowcze nie!
Dlaczego o tym piszemy? Mamy nieoficjalne informacje, że wszelkie niezbędne do otwarcia tunelu dokumenty zostały zgromadzone, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wpuścić ruch pieszy i samochodowy do tunelu. Czemu to się nie dzieję? Na kogo czekamy? Odpowiedź przyniesie czas. Osoby które pojawią się na uroczystym otwarciu będą odpowiedzialne za zmarnowany czas, zmarnowane paliwo i nerwy mieszkańców naszej Gminy. To nie czas na przedstawienia!
Dla przypomnienia i dla wyjaśnienia jak wygląda realizacja tego typu inwestycji:
Na podstawie „Programu Funkcjonalno – Użytkowego” wydano „Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach” z 5 października 2011 roku ( do której Gmina Wołomin pod zarządem ówczesnego Burmistrza Ryszarda Madziara, wg naszej wiedzy, nie złożyła żadnych uwag), na podstawie tych dokumentów przystąpiono do procesu wyłonienia wykonawcy, w dniu 19 grudnia 2012 r. została podpisana umowa na „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych…” dla naszej linii kolejowej.
W dniu dzisiejszym wysłaliśmy zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej do inwestora PKP PLK w celu ustalenia obecnego stanu faktycznego odbiorów tunelu… . Czekamy na odpowiedź, o której poinformujemy Państwa niezwłocznie.” – Elżbieta Radwan burmistrz Wołomina.

My (portal WWL24) również wysłaliśmy dziś dwa pisma (jedno do inwestora PKP PLK, drugie do wykonawcy, spółki Torpol) z pytaniem o stan faktyczny prac i planowany termin otwarcia tunelu. Do tej pory odpowiedział jedynie Torpol, informując że o terminie otwarcia decyduje w tym momencie PKP PLK – oznacza to że wszelkie prace ze strony wykonawcy zostały zakończone.

Pismo wiceburmistrz Edyty Zbieć do inwestora PKP PLK

Źródło: facebook.com/BurmistrzElzbietaRadwan