Dodatkowe środki dla szpitali i instytucji kultury

Dodatkowe środki dla szpitali i instytucji kultury, fot. mazovia.pl

Radni zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków dla mazowieckich szpitali i instytucji kultury.

Podczas wtorkowej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego, radni województwa zadecydowali o przyznaniu dodatkowych środków z budżetu województwa dla mazowieckich szpitali i instytucji kultury.

Pomoc dla szpitali
– W Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim z o.o. przeprowadzona zostanie naprawa napędu neurochirurgicznego (9,7 tys. zł).
– Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku dodatkowe ponad 74,5 tys. zł przeznaczy na przebudowę i rozbudowę Pawilonu C przy ul. Reymonta w Otwocku.
– Dzięki ponad 247 tys. zł Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie przebuduje pocztę pneumatyczną.
– Szpital psychiatryczny im B. Borzym w Radomiu 404 tys. zł przeznaczy na termomodernizację budynku nr 14.
– Szpital Psychiatryczny w Gostyninie-Zalesiu dostanie dodatkowe 134 tys. zł z budżetu Mazowsza na zakup pierwszego wyposażenia Pawilonu nr 4.
– Szpital im. E. Wilczkowskiego w Gostyninie 131 tys. zł z budżetu samorządu województwa zainwestuje w remont studni głębinowej nr 1A wraz z budową wewnętrznej linii zasilającej.

Wsparcie dla instytucji kultury
– Blisko 2,2 mln zł na zakup pierwszego wyposażenia oraz wykonanie wystaw stałych w nowym oddziale Muzeum Niepodległości – Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie. W tym roku muzeum otrzyma blisko 300 tys. zł, a w 2024 r. – blisko 1,9 mln zł.
– Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie otrzyma blisko 26 tys. zł na digitalizację i udostępnienie obiektów wystawy stałej „Podróże na Wschód”.
– Sejmik Mazowsza zadecydował również o przyznaniu na 2024 r. blisko 1,3 mln zł na termomodernizację budynku Oficyny Pałacowej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
– Muzeum Wsi Radomskiej otrzyma ponad 64 tys. zł na budowę sanitariatu oraz ponad 109 tys. zł na przebudowę i rozbudowę infrastruktury techniczno-estradowej przy „Scenie pod dębem”.
– Ponad 932 tys. zł otrzyma Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach na realizację projektu „Nowe formy uczestnictwa w kulturze – ekspozycja reliktów XVIII-wiecznego dworu na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach”.