Dodatkowe urządzenia dla wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Dodatkowe urządzenia dla wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, fot: wolomin.org

Dzięki udanej współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem do wołomińskiej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego trafiły nowe urządzenia: 3 małe rowerki rehabilitacyjne i 3 duże, 5 wózków inwalidzkich i 12 balkoników. Ofiarowany przez PCK sprzęt zwiększy zasoby wypożyczalni, która działa od 2019 roku.

Gmina Wołomin udostępniła bezpłatnie Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi teren pod pojemniki, a w zamian PCK przekazało sprzęt dla wypożyczalni. To pierwsza taka dostawa – im więcej niepotrzebnych ubrań i tekstyliów mieszkańcy będą przekazywać do kontenerów PCK, tym więcej sprzętu trafi do potrzebujących.

Wypożyczalnia została uruchomiona w ramach projektu „Wigor++ realizowanego w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczany jest bezpłatnie na okres 12 miesięcy po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego i po zawarciu stosownej umowy. W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia na kolejny okres.

Wypożyczalnia czynna jest w każdy poniedziałek w godz. 15.00- 17.00 w Wołominie przy ul. Sikorskiego 88, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr. 601 948 647.