Dofinansowanie na budowę Miasteczka Drogowego w Ząbkach

Dofinansowanie na budowę Miasteczka Drogowego w Ząbkach, fot: mazowieckie.pl

Ponad 3,8 mln złotych dotacji z budżetu państwa na zadania inwestycyjne służące mieszkańcom Mazowsza

Ambulans, miasteczko Ruchu Drogowego, wyposażenie bloku porodowego – m.in. na takie zadania cztery powiaty i jedno miasto z Mazowsza uzyskały wsparcie z budżetu państwa. Łączna kwota dotacji na sześć zadań inwestycyjnych wynosi 3 mln 880 tys. zł. Umowy z przedstawicielami samorządów podpisał Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Inwestycje, które otrzymały wsparcie, dotyczą zarówno budowy nowych obiektów użyteczności publicznej, jak i wsparcia inwestycji z obszaru zdrowia.

– Środki z budżetu państwa objęte ustawą budżetową na rok 2018 w części dotyczącej województwa mazowieckiego pozwoliły na wygospodarowanie środków na realizację projektów społecznie ważnych, dla codziennego funkcjonowania mieszkańców Mazowsza – podsumował Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Wsparcie otrzymały powiaty garwoliński, żyrardowski i miński oraz Miasto Ząbki, w którym zostanie wybudowane miasteczko Ruchu Drogowego wraz z placem manewrowym do nauki jazdy i funkcją parkingu publicznego (kwota dotacji 1 500 000 zł).

Dofinansowanie na budowę Miasteczka Drogowego w Ząbkach, fot: mazowieckie.pl

W uroczystym podpisaniu umów wzięli udział: Anna Maria Siarkowska Poseł na Sejm RP, Maciej Małecki Poseł na Sejm RP, Piotr Uściński Poseł na Sejm RP, Daniel Milewski Poseł na Sejm RP, Michał Góras Szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki, Alicja Walecka Dyrektor Biura Wojewody, Katarzyna Harmata Zastępca Dyrektora Biura Rozwoju i Inwestycji.

Dofinansowanie na budowę Miasteczka Drogowego w Ząbkach, fot: mazowieckie.pl

źródło: mazowieckie.pl