Drogowy megaprzetarg

Drogowy megaprzetarg, fot. marki.pl

Pod koniec ubiegłego roku Miasto Marki uzyskało prawie 13 mln zł rządowego dofinansowania na przebudowę dróg gruntowych na asfaltowe.

Od dłuższego czasu pracownicy Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg wspólnie z Wydziałami: Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami analizowali możliwości prawne i techniczne budowy poszczególnych ciągów komunikacyjnych. W tej sprawie odbyli szereg rozmów z mieszkańcami starając się uwzględnić ich wnioski, które wpływają do urzędu. Po weryfikacji m.in. kwestii własnościowych powstała lista ulic, gdzie będą realizowane roboty w ramach dotacji – informował niedawno burmistrz Jacek Orych

Lista ulic (w kolejności alfabetycznej), na których w latach 2024-2025 będziemy realizować prace:
Akacjowa,
Bandurskiego (sięgacz przy nr 55),
Bankowa,
Bociania,
Borówkowa,
Butrymów (od Kościuszki do nr 8),
Gołębia,
Jasińskiego (sięgacz od nr 1 do nr 19),
Jastrzębia,
Kamienna,
Kolorowa,
Kozacka,
Krasińskiego (od Karłowicza do Legionów Polskich),
Królowej Jadwigi,
Królowej Marysieńki (od Środkowej do Makuszyńskiego),
Marmurowa,
Nauczycielska,
Orla,
Orła Białego (od Skorupki do Batalionów Chłopskich),
Pocztowa,
Pomarańczowa,
Solskiego,
Spacerowa (od rzeki do nr 182),
Starzyńskiego,
Tęczowa,
Wilcza (od Sowińskiego do Jasińskiego),
Wiśniowieckiego,
Zielona (od Piłsudskiego do Borówkowej),
Żurawia,
Żurawinowa

Dzisiaj (26 lutego) ogłoszono postępowanie na ułożenie asfaltu na 30 ulicach gruntowych lub odcinkach ulic. Na oferty firm miasto czeka do 15 marca 2024 r. O wyborze tej najlepszej będą decydować dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

– Ostrożnie szacujemy, że uda się w ten sposób zrealizować około 8 km dróg w asfalcie. To dużo i mało. Dużo, bo zamówienia na taką liczbę ulic (30) jeszcze nigdy nie było, mało – bo nadal będziemy mieć jeszcze mnóstwo roboty. Szacujemy, że dzięki tej dotacji przekształcimy do 15 proc. gruntówek w asfaltówki. To pokazuje, jak wielkich pieniędzy jeszcze potrzebujemy na drogi. W mieście, w którym połowę wydatków pochłania edukacja – dodaje Jacek Orych.