Druga część „Ferajny” trafiła do sprzedaży

Najbliżsi są najgorsi. Z wrogami sprawa jest jasna, prędzej czy później pośle się ich do piachu. Ale co zrobić, gdy w tryby świetnie kręcącego się, gangsterskiego biznesu piasek sypie własna rodzina? Jak karać – za lekkomyślność czy zwykłą głupotę – tych, których się kocha?

„Ferajna” to pierwsza w Polsce powieść obyczajowo-kryminalna. O ludzkiej chciwości i głupocie – cechach przypisywanych nie tylko gangsterom. Gangsterzy też ludzie. Lekkomyślni synowie i zaharowani ojcowie. Zaharowani, bo prowadzenie rodzinnego interesu jest w ich świecie wyjątkowo męczące. Złego pracownika nie można zwolnić, najwyżej uciszyć. Na zawsze. Do tego kobiety: żony, matki, córki, kochanki. Za dużo wiedzą, za dużo widzą. Boją się. Trzeba je uspokajać. A przede wszystkim ochronić. I nie dać się zabić. Dlatego trzeba zabijać innych.

Autorami książki, której akcja w większości rozgrywa się na terenie powiatu wołomińskiego (Marki, Zielonka, Ząbki) oraz warszawskiej Pragi, są scenarzyści Janusz Petelski i Robert Miękus. Niemal równo rok po pierwszej części „Ferajny” – obyczajowo-kryminalnej powieści, świetnie przyjętej przez czytelników – do księgarń trafia część druga.

Kto czekał, by dowiedzieć się, jakie będą skutki spotkania Bosego z Fantomem i dalsze losy klanu Nieznańskich, ten wreszcie zaspokoi swoją ciekawość. Kto nie wie, o co chodzi – bo nie czytał tomu pierwszego – ma teraz szansę, nadrobić zaległości, kupując obydwie części.

Wytykać powieści „Ferajna”, że jest podobna do „Ojca Chrzestnego” jest tak samo absurdalne, jak czynić kobiecie wyrzuty, że jest podobna do Brigitte Bardot.
– Władysław Pasikowski, reżyser

Od czasu „Miasta prywatnego” Jacka Skalskiego czekałem na podobną gangsterską story, a w międzyczasie Amerykanie podrażnili apetyt serialem „Rodzina Soprano”. Na szczęście do gry weszła „Ferajna”, dla lubiących historie o ludziach „z miasta” – lektura obowiązkowa!
– Grzegorz Kalinowski, autor trylogii „Śmierć frajerom”

Zapraszamy czytelników do udziału w konkursie. Wystarczy wpisać w komentarzu pod postem ile części Ferajny planują wydać autorzy (podpowiedź w materiale wideo), a następnie udostępnić artykuł. Do wygrania zestaw książek: Ferajna i Ferajna 2. Nagrodzimy pierwszą prawidłową odpowiedź.