Dzielnicowa rozmawiała z seniorami o bezpieczeństwie

Dzielnicowa rozmawiała z seniorami o bezpieczeństwie, fot. policja.pl

W pięknej scenerii Skansenu w Kuligowie nad Bugiem odbyło się spotkanie dzielnicowej gminy Dąbrówka z Komisariatu Policji w Radzyminie z seniorami. Głównym tematem rozmowy było bezpieczeństwo osób starszych: w ruchu drogowym, w świecie wirtualnym oraz realnym. Zainteresowanie było bardzo duże. W spotkaniu uczestniczyło 60 seniorów.

Aspirant sztabowy Sylwia Borzymek – dzielnicowa gminy Dąbrówka z Komisariatu Policji w Radzyminie w trosce o bezpieczeństwo osób starszych zorganizowała spotkanie profilaktyczne dla seniorów. By zapewnić miłą atmosferę, zaprosiła uczestników do Skansenu w Kuligowie nad Bugiem. Odzew na zaproszenie był bardzo duży. 60 seniorów z zainteresowaniem słuchało dzielnicowej. Główny temat rozmowy to bezpieczeństwo.

Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówiła zagrożenia w świecie wirtualnym, przypomniała o oszustwach metodą „na wnuczka, policjanta, pracownika administracji”. To było bardzo pouczające spotkanie. Troska o bezpieczeństwo jest priorytetem w codziennej służbie policjantów.

podinspektor Wioletta Zychnowska