Dzielnicowa z wizytą w przedszkolu

Dzielnicowa z wizytą w przedszkolu, fot. policja.pl

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Markach aspirant sztabowy Aneta Nasiłowska odwiedziła dzieci z przedszkola Art Edoo w Markach. „Bezpieczny przedszkolak” – tak brzmiał temat tego spotkania. Dzielnicowy z Wydziału Prewencji KPP w Wołominie spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Leśniakowiźnie.To był doskonały czas na wspólną zabawę, ale też rozmowę o zasadach bezpieczeństwa.

Dzieci z przedszkola Art Edoo w Markach zaprosiły dzielnicową na spotkanie pt.:” Bezpieczny przedszkolak”. Przygotowały się do tego spotkania starannie: uczyły się znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Gdy odwiedziła ich policjantka aspirant sztabowy Aneta Nasiłowska, milusińscy pochwalili się swoją wiedzą. Wspólnie z dzielnicową przypomnieli numer alarmowy 112 oraz jak bezpiecznie podróżować rowerem, samochodem oraz pieszo.

Dzielnicowy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie sierżant sztabowy Michał Jóśk odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leśniakowiźnie.Dzieci mogły obejrzeć radiowóz oraz przyjrzeć się z bliska kajdankom policyjnym. Każde dziecko mogło porozmawaić z dzielnicowym o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu.

Te spotkania pozostaną na długo w pamięci dzieci. Wszystkie były radosne i uśmiechnięte.

podinspektor Wioletta Zychnowska