Aresztowanie, Policja, fot: fotolia.com

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ząbkach aspirant Krzysztof Mamiński w ciągu jednego tygodnia zatrzymał 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania na terenie miasta Ząbki. Wobec jednego mężczyzny i dwóch kobiet czynności związane z ich poszukiwaniem już zostały zakończone.

Aspirant Krzysztof Mamiński posiadając informację, że w miejscu zamieszkania może przybywać poszukiwana nakazem doprowadzenia do zakładu karnego 53-latka udał się pod wskazany adresem. Tam faktycznie zastał kobietę, po wylegitymowaniu jej i sprawdzeniu okazało się, że ma ona do odbycia karę zastępczą pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę. 53-latka skorzystała z możliwości uiszczenia kary finansowej, po czym czynności prowadzone przez dzielnicowego wobec jej osoby zostały zakończone.

Tego samego dnia policjant udał się pod adres zamieszkania poszukiwanego 43-latka. Mężczyzna również przybywał we wskazanym miejscu. Jak ustalił dzielnicowy, 43-latek był poszukiwany na podstawie ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Funkcjonariusz wystawił mężczyźnie wezwanie do stawiennictwa w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, która zaplanowała z jego udziałem czynności procesowe.

Kilka dni później aspirant Mamiński dokonał legitymowania na terenie miasta Ząbki 51-latki, która okazała się być poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary zastępczej za grzywnę, której nie opłaciła w terminie. Kobieta również opłaciła karę finansową w związku, z czym uniknęła doprowadzenia do placówki penitencjarnej.

To kolejny przykład, że dzielnicowy w swoim terenie służbowym zawsze wie, gdzie i kiedy przybywa osoba będąca w jego zainteresowaniu.

Komentarze