Dzień otwarty w mareckiej „Dwójce”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach, fot: marki.pl

Jesienią ubiegłego roku uroczyście zostało otwarte Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. W tym samym czasie dobiegały końca prace przy rozbudowie i modernizacji Szkoły Podstawowej nr 2.

Od Nowego Roku placówka z ulicy Szkolnej w Markach pracuje pełną parą i w pełnym zakresie. 14 marca pojawi się wyjątkowa okazja, by przekonać się na własne oczy, jak bardzo szkoła się zmieniła. Tego dnia Miasto Marki zaprasza na Dzień Otwarty.

– Formalne określenie „rozbudowa, przebudowa i remont Szkoły Podstawowej nr 2” nie oddaje tego, co przez ostatnie półtora roku zdarzyło się w „Dwójce”. Tak naprawdę jest to zupełnie nowa szkoła – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Każdy, kto pamięta pierwotną wersję „Dwójki”, przekona się, że była to iście rewolucyjna metamorfoza. Podwojona liczba sal lekcyjnych, nowa stołówka, nowa sala gimnastyczna, nowa sala taneczna, nowy wystrój – długo by można było wymieniać. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Spotkanie potrwa od godziny 10.00 do godziny 13.00.

W programie Dnia Otwartego są m.in. zajęcia techniczne, warsztaty plastyczne i wokalne oraz pokaz tańca akrobatycznego. Nad inwestycją przy Szkolnej czuwały Mareckie Inwestycje Miejskie. Wykonawcą prac była giełdowa firma Budimex.