Dzień ze stołeczną policją w I LO PUL w Wołominie

Młodzież klas mundurowych tłumnie przybyła na informacyjno-edukacyjny „Dzień ze stołeczną Policją”, który w ramach promowania zawodu policjanta odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Ta forma promocji miała zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji, a także pozyskania jak największej liczby potencjalnych kandydatów do służby.

Stołeczni policjanci zachęcali wczoraj uczniów klas mundurowych I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie do wstąpienia w szeregi formacji. W ramach „Dnia za stołeczną Policją” ponad 300 młodych ludzi mogło obserwować w akcji policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie, którzy zaprezentowali pokaz postępowania w przypadku ujawnienia paczki niewiadomego pochodzenia.

Zainteresowaniem młodych ludzi cieszył się pokaz musztry z karabinkiem reprezentacyjnym wykonany przez policjantów Oddziału Prewencji Policji, a także pokaz technik samoobrony i obezwładniania osób przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego przygotowany przez Wydział Doskonalenia Zawodowego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zainscenizowali uczniom zabezpieczenie miejsce wypadku drogowego, a także wykonali pokaz kierowania ruchem, natomiast policjanci Laboratorium Kryminalistycznego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP zaprezentowali młodzieży pokaz oględzin miejsca zdarzenia.

Podczas „Dnia ze stołeczną Policją” uczniowie klas mundurowych mogli obejrzeć wyposażenie specjalistyczne Zespołu Bojowego oraz Minersko-Pirotechnicznego wykorzystywanego przez pirotechników w codziennej służbie, a także pojazdów specjalistycznych Policji.

Dla wołomińskiej Komendy i jej kierownictwa, wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu było wyjątkowym wyróżnieniem. Jednostka od wielu lat kultywuje bowiem dobrą tradycję współpracy z klasami mundurowymi. Uhonorowaniem tego zwyczaju było podpisanie porozumienia współpracy ze szkołą przez Komendant Powiatowy Policji w Wołominie insp. Marka Ujazdy z Panią Dyrektor Szkoły Agnieszką Kaczyńską.

Tekst: Edyta Adamus
Film: sierż. szt. Rafał Markiewicz
Foto: Marek Szałajski