Dziewięć ulic do modernizacji

1657

W tym roku w mareckim budżecie przewidziano 44 mln zł na budowę ulic. Wczoraj Urząd Miasta ogłosił przetarg na modernizację dziewięciu ulic. Wzdłuż ul. Fiołkowej, Letniej, Łąkówek, Niecałej, Poprzecznej i Ziołowej powstaną tzw. nakładki z betonu asfaltowego. Zamówienie obejmuje również wykonanie drenażu, obramowań, zjazdów oraz odtworzenie zieleni. Szerszy zakres robót dotyczy ulic Staszica, Kołłątaja i Równej. Tutaj – oprócz położenie nawierzchni asfaltowej – przewidziana jest także budowa kanalizacji deszczowej. Projekty prac przygotowali inżynierowie z Mareckich Inwestycji Miejskich. W sumie powstanie około 1,8 km nowych dróg.

Na oferty wykonawcy bądź wykonawców (zlecenie zostało podzielone na części) ratusz czeka do 15 marca. O ich wyborze zdecydują dwa kryteria: cena (waga 60) oraz okres gwarancji i rękojmi (waga 40). Prace powinny zostać wykonane wiosną i latem tego roku.

– Poprawa stanu dróg to jedno z największych wyzwań, jakie stoi przed mareckim samorządem. Stąd też rekordowe środki na inwestycje drogowe, jakie znalazły się w tegorocznym budżecie miasta – wyjaśnia burmistrz Jacek Orych.

W tym roku ratusz ogłosił już przetarg na budowę parkingów Parkuj i Jedź, które powstaną przy Dużej i Sportowej. Niedługo zostanie też ogłoszone postępowanie na wybór wykonawcy ciągu ulic Zygmuntowska-Zagłoby. Na ten projekt miasto otrzymało dofinansowanie (3 mln zł) z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” oraz od powiatu wołomińskiego (2 mln zł).

Źródło/Foto: www.marki.pl

Komentarze