Edukreator na Mazowszu – trwa konkurs dla szkół i nauczycieli

Edukreator na Mazowszu – trwa konkurs dla szkół i nauczycieli

Samorząd Mazowsza nagrodzi kreatywnych nauczycieli oraz szkoły otwarte na nowatorskie rozwiązania. Zgłoszenia do konkursu „Edukreator na Mazowszu” można przesyłać do 29 września.

Rozwijanie twórczego myślenia, zachęcanie uczniów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym czy innowacyjne podejście do edukacji – to cele konkursu organizowanego przez samorząd województwa „Edukreator na Mazowszu”.

– To już 7. edycja „Edukreatora”. Po raz kolejny szukamy szkół – przyjaznych, dających przestrzeń do realizacji projektów kulturalnych i wspierających uczniów w realizacji ich pasji. Nagrodzimy również twórczych, pomysłowych nauczycieli. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu edukacja kulturalna staje się dla młodych ludzi atrakcyjna i nieszablonowa – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W konkursie mogą wziąć udział: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu Mazowsza, które stwarzają przestrzeń do kreatywnego rozwoju ucznia poprzez upowszechnianie kultury oraz nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Mazowsza, których cechuje wyobraźnia i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętność inspirowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych.

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe. Do szkół trafi po 10 tys. zł, a najlepsi nauczyciele otrzymają po 5 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września 2023 r.

Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie mazovia.pl w zakładce Konkursy.