Ekstremalna Droga Krzyżowa w najbliższy piątek

Ekstremalna Droga Krzyżowa w najbliższy piątek

Nawet 100 tys. pątników w 20 krajach weźmie w tym roku udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). Nocą, w milczeniu i samotności każdy z nich przejdzie pieszo jedną z kilkuset tras liczących od 40 do 133 km.

– EDK to globalny startup religijny i sposób praktykowania duchowości na miarę XXI wieku – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca projektu, twórca Szlachetnej Paczki.

Reklama

Podobnie jak w zeszłym roku, Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Pustelniku. Organizatorzy zapraszają chętnych na to przeżycie 16 marca (piątek) na godzinę 20. Po Mszy Świętej, uczestnicy wyruszą na wybrane trasy. W tym roku organizatorzy przewidzieli dwie trasy mające początek i koniec w kościele w Pustelniku. Trudniejsza (ok. 42 km) obejmuje przejście przez Marki, Zielonkę, Kobyłkę, Ossów, Ciemne i Radzymin. Łatwiejsza (ok. 20 km) obejmuje Marki, Zielonkę, Kobyłkę oraz Nadmę.

Reklama

Więcej informacji, trasy i zapisy na EDK na stronie wydarzenia (www.edk.org.pl) oraz na profilu FB mareckich organizatorów (EDK Marki).

Ekstremalna Droga Krzyżowa w najbliższy piątek