Ewakuowali mężczyznę z płonącego domu

Policja fot: fotolia.com

Do domu jednorodzinnego, w którym był pożar jako pierwsi dotarli policjanci z Komisariatu Policji w Ząbkach. Dzięki ich szybkim oraz właściwym decyzjom uratowane zostało życie 68-letniego mężczyzny.

W majowy weekend przed 4.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Ząbkach otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Jana Pawła II. Mundurowi pełniący służbę na terenie miasta natychmiast podjęli interwencję i jako pierwsi dotarli na miejsce.

Gdy weszli na posesję, nagle z budynku usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast utorowali sobie drogę przez uchylone okno i weszli do środka. Poruszanie się po pomieszczeniach utrudniało policjantom silne zadymienie. Gdy odnaleźli leżącego na łóżku starszego mężczyznę bezzwłocznie wynieśli go na zewnątrz domu. Ustalili również, że 68-latek mieszkał sam. Sierż. Jakub Antolak i st. post. Joanna Siuchta udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczyli ewakuowanego mężczyznę do przyjazdu karetki pogotowia.

W akcji gaśniczej uczestniczyli funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wołominie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 15 KM PSP m. st. Warszawy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach.

oprac. mk