Fatalny stan dróg gruntowych w powiecie

Droga gruntowa, fot: fotolia.com

Od kilku dni mieszkańcy powiatu skarżą się na fatalny stan dróg gruntowych, z powodu dodatniej temperatury część ulic nie nadaje się do korzystania.

Silne mrozy sprawiły, że grunt przemarzł do znacznej głębokości, teraz po kilku dniach odwilży górna warstwa „puściła”, natomiast zmarznięte dolne części gruntu nie pozwalają wodzie wchłonąć w glebę. Z tego powodu część drug gruntowych zamieniła się w bagna w których utykają samochody. Problem dotyczy m.in. ulic w Klembowie, Kobyłce, Markach i Wołominie.

Urząd Gminy Klembów już w zeszłym tygodniu podpisał umowę na zakup kruszywa do bieżących napraw dróg gruntowych. Od początku tygodnia utwardzone zostały ulice: Kwiatowa, Leśna, Mickiewicza, Giedroycia i Kochanowskiego. Większość prac wykonywana jest obecnie na terenie Ostrówka. Jeszcze w tym tygodniu utwardzone mają zostać m.in. ulica Warszawska, Waryńskiego, Lipowa, Projektowana i Środkowa.

Ulica Leśna w Ostrówku, fotografia przysłana przez Panią Bożenę.

Podobnie w Kobyłce w celu koordynacji prac, w Urzędzie Miasta powołano zespół roboczy w składzie: Burmistrz Robert Roguski, z-ca Burmistrza Wojciech Reutt, kierownik Wydziału Infrastruktury Elżbieta Szymanowska oraz kierownik Wydziału Gospodarczego Grzegorz Kisiel. Utwardzone zostały już m.in. ulice Rosłana, Weissa i Powstańców. Miasto utwardza miejsca najtrudniejsze i prosi mieszkańców o zgłaszanie kolejnych nieprzejezdnych ulic.

W Wołominie burmistrz Elżbieta Radwan w trybie pilnym zwołała posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dziś kontaktowaliśmy się telefonicznie z Wydziałem Gospodarki Komunalnej w Wołominie aby uzyskać informacje, które wołomińskie ulice będą w pierwszej kolejności utwardzane. Niestety naczelnik wydziału nie chciał nam udzielić przez telefon takiej informacji, poprosił o przesłanie pytań w wiadomości mailowej, na którą również nie otrzymaliśmy odpowiedzi.