Festiwal Gier Piłkarskich z okazji 200 urodzin C.K. Norwida

Festiwal Gier Piłkarskich z okazji 200 urodzin C.K. Norwida, fot: AMP Gool

W niedzielę 19 września na terenie Pałacu w Chrzęsnym odbyło się niezwykłe wydarzenia sportowo – rodzinne o nazwie Festiwal Gier Piłkarskich z okazji 200 rocznicy urodziny Cypriana Kamila Norwida.

W terenie parku tuż przy Pałacu zbudowane zostały 2 boiska z band do mini piłki nożnej a także strefa rekreacyjna z wielką bramką celnościową i dmuchańcami oraz dodatkowo boisko do gry 1×1 tzw. oktagon. Na miejscu można było także wypić ciepłą herbatę i zjeść smaczne jedzenie.

Dla rodziców i dzieci dodatkowo z organizowane konkursy o wiedzy historycznej Pałacu w Chrzęsnym a także twórczości Norwida. W przerwach między rozgrywkami dla dzieci i rodziców przygotowano zajęcia taneczne z ZUMBY i FITNESSU. Wszyscy uczestnicy a był ich ponad 100 otrzymali pamiątkowe medale i specjalnie wydane na to wydarzenia broszury na temat twórczości Cypriana Kamila Norwida. Każdy zespół dodatkowo otrzymał Puchar. Pomimo dość zimne aury, atmosfera podczas Festiwalu była bardzo gorąca, dzięki dopingowi rodziców.

Festiwal Gier Piłkarskich z okazji 200 urodzin C.K. Norwida, fot: AMP Gool

Te wyjątkowe wydarzenia sportowe z przesłaniem historycznym było świetną zabawą dla najmłodszych mieszkańców Powiatu Wołomińskiego.

Specjalne podziękowania dla:
– Starostwa Powiatu Wołomińskiego, Zarządu oraz Starosty Pana Adama Lubiaka za współfinansowanie tego wydarzenia ze środków Powiatu Wołomińskiego.
– Pałacu w Chrzęsnym – za użyczenie terenu i możliwość jego zwiedzania.
– Dr. Monice Kupiec – za przygotowanie merytoryczne broszur na temat historii Pałacu i twórczości C.K. Noriwda
– Studio Duczki – za wspaniałe animację dla dzieci i rodziców.