Futboliga – podsumowanie drugiej kolejki

Mecz Dar-Mar Kobyłka vs Sparta Wołomin, fot. Linda Gajewska

Druga kolejka Futboligi za nami. Wszystko toczyło się w niej pod znakiem hitu, jakim było starcie Al-Maru z Kati-Kominkami, a więc mistrzów i trzeciej drużyny poprzedniego sezonu.

I tak jak można się było spodziewać, było to najbardziej wyrównane starcie ze wszystkich meczów pierwszej ligi. A minimalnie lepszy okazał się urzędujący mistrz, który wygrał 2:1 i tym samym zanotował czternaste z rzędu zwycięstwo. Drużyna Marcina Rychty pewnie zmierza ku obronie tytułu i ciekawe, czy ktoś będzie w stanie powstrzymać jej triumfalny marsz.

Z kolei w drugiej lidze samotnym liderem jest AS Marcova. Beniaminek Futboligi w niedzielę nie dał najmniejszych szans innemu debiutantowi – JFK Warszawa. Dzięki m.in. czterem golom Damian Zajdowskiego, Marcova wygrała aż 7:2. Po wpadce na inaugurację z Ursynowem, podniosło się natomiast WLSP. Faworyt tego poziomu nie dał szans Incognito, wygrywając 4:0. Warto też odnotować fantastyczny powrót do meczu Bartyckiej, która do przerwa przegrywała z OSK Auto-Rak 0:2, by na koniec cieszyć się z wiktorii w stosunku 4:2.

A w trzeciej serii również emocji nie powinno zabraknąć. Na pierwszy plan wysuwa się spotkanie Andromedy z Dar-Marem. Oba zespoły mają w tym momencie komplet punktów i przynajmniej jednej podobne słowa za tydzień tyczyć się już nie będą…

 

źródło: Futboliga