Futbolowy piknik w Ząbkach z okazji amerykańskiego święta niepodległości

Futbolowy piknik w Ząbkach z okazji amerykańskiego święta niepodległości, fot: facebook.com/DukesZabki

4 lipca 2021 roku stadion MOSIR Ząbki zapełni się futbolistami amerykańskimi z Polski i Litwy, którzy towarzyskim meczem uczczą amerykańskie święto niepodległości. Na kibiców poza sportowymi emocjami czekają atrakcje dla dzieci, pokazy wojska i straży pożarnej, a także rodzinna i bezpieczna atmosfera zawodów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

– 4 lipca to najważniejsze święto państwowe w Stanach Zjednoczonych – tłumaczy Przemysław Król – prezes drużyny Dukes Ząbki – gospodarza spotkania. – Wierzymy, że towarzyski mecz z drużyną z Litwy z takiej okazji to doskonała możliwość rodzinnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i poznania nowej dyscypliny sportu w świetnej oprawie i przy udziale partnerów, którzy będą brali udział w przebiegu spotkania – dodaje.

Spotkanie odbędzie się pomiędzy lokalną drużyną Dukes, występującą na co dzień w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego, a litewskim imiennikiem Kaunas Dukes. – Musimy pamiętać, że na Litwie istnieją zaledwie dwie drużyny futbolu amerykańskiego, więc każda możliwość zagrania nawet w meczu towarzyskim jest dla tych zawodników niezwykle mobilizująca. Spodziewamy się twardej i efektownej gry na boisku oraz rodzinnej atmosfery na trybunach – komentuje Philip Dillon – amerykański trener główny i koordynator formacji ofensywnej drużyny Dukes Ząbki.

Poza samym widowiskiem sportowym przewidziane są atrakcje dla najmłodszych, występy cheerleaderek, pokaz sprzętu Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Straży Pożarnej. Ambasada USA w Warszawie przygotowała upominki dla najmłodszych z okazji Dnia niepodległości USA i nagrodę konkursu, który odbędzie się w przerwie meczu. Bramy stadionu będą otwarte o godzinie 13.00 a organizatorzy przewidzieli dla kibiców bezpłatny poczęstunek. Zasadnicze widowisko rozpocznie się o godzinie 14.00.

Link do strony wydarzenia na Facebook >>LINK<<