Gmina Radzymin na 4. miejscu w ogólnopolskim rankingu Perły Samorządu 2020

Gmina Radzymin na 4. miejscu w ogólnopolskim rankingu Perły Samorządu 2020

Gmina Radzymin znalazła się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu „Perły Samorządu 2020” w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Ranking został zorganizowany przez Dziennik Gazetę Prawną we współpracy z firmą Deloitte.

– Miejsce w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego, prestiżowego rankingu Perły Samorządu potwierdza dobry kierunek rozwoju gminy Radzymin. Tak wysoka pozycja naszej gminy nie byłaby możliwa bez wspólnej pracy wielu osób – pracowników urzędu i jednostek, sołtysów, radnych oraz mieszkańców. – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. – Takie wyróżnienie motywuje mnie i cały zespół do dalszej pracy. Jest dla nas tym bardziej wartościowe, że to chyba jedyny tak szczegółowy i obiektywny ranking samorządowy, organizowany przez uznane w branży instytucje: ekonomiczny Dziennik Gazetę Prawną i firmę Deloitte.

Aby wziąć udział w rankingu „Perły Samorzadu 2020”, należało wypełnić kompleksową ankietę i podać szereg szczegółowych danych nt. efektów pracy samorządu. Ankiety weryfikowali eksperci z firmy konsultingowej Deloitte i redakcji Dziennika Gazety Prawnej. Udział w rankingu był nieodpłatny. Wyniki ogłoszono podczas Gali Kongresu Perły Samorządu 2020, która odbyła się w Gdyni w dniu 12 października 2020 r.

W ubiegłym roku wyróżnienie na Kongresie Perły Samorządu odebrał Skarbnik Gminy Radzymin, p. Artur Goryszewski, w rankingu „Skarbnik Samorządu”. W tym roku wyróżnienie przypadło gminie Radzymin za dobre zarządzanie i całokształt osiągnięć.

– Gdy rok temu wspólnie z Arturem Goryszewskim odbieraliśmy nagrodę za zajęcie 3-ego miejsca w kategorii Skarbnik Samorządu, to z uznaniem spoglądałem na wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy otrzymywali wyróżnienia w kategorii gmina roku. Wieloletnie doświadczenie menedżerów samorządowych procentowało dla lokalnych społeczności, a zarządzane przez nich gminy zajmowały każdego roku wysokie miejsca. Dziś mogę być dumny, że Radzymin znalazł się w gronie najlepszych i że zajęliśmy 4. miejsce w Polsce w naszej kategorii – dodał burmistrz Chaciński.

Ranking „Perły Samorządu” został zorganizowany przez Dziennik Gazetę Prawną już po raz ósmy. Kongres, na którym prezentowano wyniki, odbywał się w tym roku zdalnie. Przedstawienie wyróżnień, a także debaty i prelekcje kongresowe, są dostępne na stronie www dziennika, zaś podsumowanie tegorocznych Pereł Samorządu ma być opublikowane w jutrzejszym wydaniu gazety, tj. w dn. 14.10.2020. Więcej informacji: www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2020.

Gmina Radzymin na 4. miejscu w ogólnopolskim rankingu Perły Samorządu 2020