Gmina Wołomin pomaga zwierzętom

Pies z kotem, fot. Pixabay

Na profilu Czysty Wołomin publikowane są informacje na temat psów znalezionych na terenie gminy Wołomin, które trafiają do Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Publikowane są tam również nadesłane przez mieszkańców ogłoszenia ze zdjęciem zaginionego pupila, tak aby pomóc mu w szybkim powrocie do domu.

Mieszkańcy gminy Wołomin mogą bezpłatnie zaczipować swoje zwierzęta. Dzięki temu w razie ich zaginięcia odpowiednie służby będą mogły pomóc im w szybkim powrocie do domu. Informacje zapisane na czipie pozwolą szybko odnaleźć właściciela. Aby wykonać zabieg na koszt gminy wystarczy pobrać i wypełnić odpowiednie druki, które są dostępne w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 763 30 98.

Jeżeli pies uległ wypadkowi najprawdopodobniej trafi pod opiekę Spółdzielni socjalnej Droga do Domu, z którą gmina Wołomin ma podpisaną umowę na opiekę nad zwierzakami poszkodowanymi w wypadkach. Będzie tam przebywać do czasu ustabilizowania stanu na tyle, że możliwy będzie transport do schroniska. Potrzebujące zwierzęta można zgłaszać pod numerem telefonu: 514 568 566.

Psy odłowione na terenie gminy Wołomin na swoich właścicieli czekają w schronisku w Nowym Dworze Mazowieckim (http://www.fundacjapsom.pl/), które prowadzi Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych. To miejsce, do którego warto zadzwonić, kiedy nasz pupil się zgubił i długo nie wraca do domu, lub kiedy myślimy o przygarnięciu nowego, czteronożnego domownika – 505 403 514.