Gminy razem przeciw koronawirusowi – dezynfekcja przestrzeni miejskich

Gminy razem przeciw koronawirusowi – dezynfekcja przestrzeni miejskich, fot: wolomin.org

7 kwietnia 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Wołominie odbyła się telekonferencja z przedstawicielami sąsiednich gmin z terenu powiatu wołomińskiego. Tematem spotkania była propozycja i ustalenie szczegółów współpracy przy dezynfekcji przestrzeni miejskich, którą gmina Wołomin koordynuje.

Dezynfekcja przestrzeni miejskich w punktach, z których korzysta najwięcej ludzi – a więc między innymi wejść do urzędów, ośrodków zdrowia, przystanków – jest potrzebnym i rozsądnym działaniem. Na prośbę i sugestię Pana Bogdana Domagały z firmy DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. zaproponowaliśmy sąsiadującym z nami gminom, aby rozpoczęły dezynfekcję na swoim terenie.

Reklama

Dezynfekcję przestrzeni miejskiej w Wołominie rozpoczęliśmy 2 kwietnia 2020 r. przy ścisłej współpracy z Panem Bogdanem Domagałą. Przeprowadzana jest ona za pomocą dostarczonego przez firmę rozcieńczonego nadtlenku wodoru. To bezpieczny dla ludzi i środowiska preparat, który nie powoduje podrażnień błon śluzowych i dróg oddechowych.

Zgodnie z prośbą i sugestią p. Domagały, gmina Wołomin będzie koordynować akcję dezynfekcji przestrzeni miejskich. DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. bezpłatnie przekaże płyn do dezynfekcji. Przeprowadzimy odpowiednie szkolenia i w razie potrzeby dostarczymy potrzebny sprzęt.

Współpraca na poziomie gmin i szeroko prowadzona prewencja pozwolą na ochronę zdrowia mieszkańców na dużą skalę. Wszystkie działania mają na celu pokonanie epidemii, a dzięki tak profesjonalnemu wsparciu będziemy stopniowo coraz bliżej tego celu.