Goodman Blacktorn Logistics inwestuje w tereny w Kobyłce

Powierzchnie magazynowe, fot: fotolia.com

Wieloletnie działania Miasta Kobyłka związane z przygotowaniem do zagospodarowania położonych przy trasie S8 gminnych terenów inwestycyjnych oraz pozyskaniem nowych inwestorów, znalazły swój pozytywny finał.

W wyniku ogłoszonych rokowań na sprzedaż części posiadanego przez Kobyłkę obszaru inwestycyjnego, najlepszą ofertę – w wysokości 19,73 mln zł za działki o łącznej powierzchni 7,5 ha – złożyła wywodząca się z Australii firma Goodman Blacktorn Logistics (Poland) sp. z o.o.. To jeden z liderów w branży budowy i zarządzania obiektami komercyjnym o przeznaczeniu produkcyjno – magazynowym. Współpracuje z największymi światowymi i polskim firmami z branży e-commerce, takimi jak: Amazon, Zalando czy Smyk. Buduje również produkcyjne „hale szyte na miarę”, zamawiane przez międzynarodowe marki motoryzacyjne – Volkswagena czy Forda.

Goodman Blacktorn Logistics zainwestuje w Kobyłce

Uzyskana cena, w przeliczeniu za metr kwadratowy, jest jedną z najwyższych w Polsce biorąc pod uwagę takie przeznaczenie terenu. Po wybudowaniu przez inwestora zaplanowanych na nieruchomości obiektów, szacowana kwota corocznych wpływów podatkowych do kasy miasta przekroczy 1 mln zł. To oczywiście też wiele nowych, atrakcyjnych miejsc pracy dla mieszkańców Kobyłki. Trwa proces przygotowania kolejnych działek inwestycyjnych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S8.

źródło: kobylka.pl