Hybrydowe nauczanie w Zespole Szkół nr 1 w Markach

Koronawirus, test, fot: pixabay.com

W jednej z klas w Zespole Szkół nr. 1 w Markach zostały potwierdzone dwa przypadki koronawirusa.

Marki znalazły się w żółtej strefie. W związku z tym w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II zostało wprowadzone nauczanie hybrydowe. Co to oznacza? W tym tygodniu (19–23 października) nauczanie zdalne będzie prowadzone w klasach 1LO i 2LO (tych po szkole podstawowej). Natomiast klasy 2 LICEUM i 3 LICEUM (po gimnazjum) uczą się na terenie placówki w Pałacu Briggsów. Za tydzień nastąpi zmiana. Do szkoły pójdą uczniowie klas 1LO I 2LO (po szkole podstawowej), natomiast zajęcia zdalne będą mieć uczniowie klas 2 LICEUM i 3 LICEUM (po gimnazjum).

W szkole w jednej z klas  liceum po szkole podstawowej zostały potwierdzone dwa przypadki koronawirusa (uczeń i nauczyciel). Sanepid pozytywnie ocenił wniosek, by w tej klasie nauczanie było prowadzone w sposób zdalny. Dzięki tej opinii władze samorządowe Marek mogły wydać stosowną decyzję.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z Sanepidem. Na bieżąco informujemy rodziców o sytuacji na Librusie – mówi Sławomira Kozak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II.