II edycja „Trenuj z Wojskiem w Ferie w Jedynej Pancernej”

II edycja "Trenuj z Wojskiem w Ferie w Jedynej Pancernej"

Startuje 2 edycja kampanii „Trenuj z Wojskiem”. Przyjdź do Jednostki Wojskowej, a my, żołnierze nauczymy cię jak strzelać, jak posługiwać się mapą, walczyć w bliskim kontakcie oraz ładować amunicję do czołu Leopard!

Szkolenie jest skierowane do środowiska cywilnego, prowadzone – przez wojskowych instruktorów w 31 jednostkach wojskowych w całej Polsce, m. in. w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej. I to właśnie warszawscy pancerniacy już 14 stycznia i 11 lutego w Warszawie Wesoła przy ul. Okuniewskiej 1. przygotowali moc atrakcji !

Zgłoszenia proszę kierować na adres 1bpanc.rzecznik@ron.mil.pl oraz pod numerem telefonu +48 887 588 001. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Niezbędne dane do rejestracji:
– imię
– nazwisko
– wiek
– numer telefonu
– e-mail

Jeżeli ktoś chce podnieść swoje poczucie bezpieczeństwa i nabyć lub podszlifować podstawowe umiejętności/nawyki obronne, to projekt jest właśnie dla niego. Żołnierze JEDYNEJ PANCERNEJ nauczą go podstaw zachowania w razie kryzysu i zagrożenia. Podczas 8 godzinnych zajęć w wybraną sobotę uczestnik zaznajomi się z bronią – pozna jej działanie, jak się ładuje i jak się jej używa oraz będzie mógł z niej strzelić na trenażerze. W trakcie zajęć będzie można rzucić granatem ćwiczebnym, poznać podstawy survivalu, walki wręcz oraz zasady nawigowania w terenie. Ponadto, wojskowi instruktorzy powiedzą jak należy się zachować podczas alarmu, zagrożenia, czy ostrzału lotniczego i artyleryjskiego (gdzie i jak się ukryć). Nie zabraknie elementów szkolenia podczas którego poczujemy ile waży nabój czołgowy, oraz przekonacie się czy trudno zakłada się gąsienice do czołgu LEOPARD 2PL. Zajęcia będą maksymalnie nastawione na praktykę. Będzie można wszystkiego dotknąć i spróbować. Stawiamy na doświadczenie osobiste uczestników. Czas spędzony w ramach projektu na jednostce wojskowej to „robienie czegoś dla siebie i bliskich”, ale też niezła „rozrywka weekendowa”. Każdy będzie mógł przez ten czas poczuć się jak żołnierz. Instruktorzy pokażą jak działa wojsko i jaki mamy sprzęt. Dla zainteresowanych służbą wojskową będzie to możliwość sprawdzenia jak wygląda szkolenia wojskowe i jak to jest być żołnierzem. Wystawiamy punkt rekrutacyjny. Planujemy także udział stanowisk promocyjnych stowarzyszeń i organizacji proobronnych i patriotycznych. Będzie można w ekspresowym tempie złożyć aplikację do służby i wstąpić w nasze szeregi. A wszystko to z zapewnieniem wojskowego-polowego wyżywienia i całkowicie bezpłatnie.

Koordynatorem projektu jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Celem kampanii „Trenuj z wojskiem w ferie” jest zdobycie podstawowych umiejętności obronnych i wojskowych oraz promocja Wojska Polskiego i służby wojskowej. Głównym sposobem jej realizacji jest organizacja zajęć o charakterze obronnym i okołowojskowym. Uczestnikiem zajęć prowadzonych w ramach kampanii może być osoba w wieku 15-65 lat (osoba poniżej 18 lat – za pisemną zgodą rodzica/opiekuna), posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie i nie będąca obywatelem innego kraju.

Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością. Format zakłada szkolenia w całej Polsce – co sobotę – począwszy od 14 stycznia, do 25 lutego, dlatego jeżeli miejsca w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej zostaną wykorzystane, chętni będą mogli uczestniczyć w szkoleniach w innych pobliskich Jednostkach Wojskowych (lista na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej). Szkolenia są bezpłatne – dla ochotników.

II edycja „Trenuj z Wojskiem w Ferie w Jedynej Pancernej”