IX Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach

IX Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach, fot: mik.waw.pl

Od 18 lipca do 22 sierpnia potrwa tegoroczny dziewiąty już Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach. W kościele pw. Matki Boże Częstochowskiej wystąpią uznane zespoły muzyki kameralnej i znani cenieni przez melomanów artyści, tacy jak Maciej Strzelczyk, Bogdan Hołownia czy Piotr Rodowicz. Koncerty odbywać się będą w soboty o godz. 18:00.

Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach to już lokalna muzyczna tradycja. Cykl koncertów organizowany jest od 2010 roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach. Od 2011 roku realizowany jest we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, odpowiedzialnym za kształt programowy przedsięwzięcia.

Urle z racji swego uzdrowiskowego charakteru tętnią życiem kulturalnym, szczególnie w okresie lata. Prężnie działające lokalne środowisko jest inicjatorem wielu przedsięwzięć w dziedzinie szeroko pojętej kultury. Cykl koncertowy stanowi jedno z nich. Podczas festiwalu prezentowane są głównie utwory muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych solistów (instrumentalistów i wokalistów), uznanych zespołów kameralnych. Koncerty od lat odbywają się w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach przy ul. Pięknej 8.

Tegoroczny dziewiąty już Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach odbędzie się między 18 lipca a 22 sierpnia. Zabrzmi w sumie sześć koncertów. Artyści zagrają w każdą sobotę o godz. 18:00. Udział w koncertach jest bezpłatny.