Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny, fot. tluszcz.pl

Uczniowie klas 3, 4 i 5 Zespołu Szkół w Jasienicy wzięli udział w nietypowych lekcjach. W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wraz z WORD.

Uczniowie uczestniczyli w trzech panelach dydaktycznych podczas których omawiane były przepisy i zasady drogowe w formie interaktywnego wykładu wraz ze sprawdzeniem wiedzy, poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo -oddechowej oraz zaprezentowali swoje umiejętności prawidłowej jazdy na rowerze pokonując tor przeszkód.

Wszyscy uczniowie otrzymali ufundowane przez Samorząd województwa mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze – zestawy elementów odblaskowych zgodnie z głównym założeniem akcji, jakim jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez promowanie używania elementów odblaskowych. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Wierzymy, że udział w kampanii wpłynął pozytywnie na zmianę nawyków i postaw młodych ludzi, a odblaski które otrzymali nie leżą w szufladzie, ale będą noszone przez cały rok.