Jutro zbiórka krwi w Wołominie

1629
Pobranie krwi, fot: fotolia.com

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie regularnie organizuje honorowe akcje krwiodawstwa na terenie powiatu wołomińskiego. Jutro (6.08) będziecie mogli oddać krew przy wołomińskim Huraganie. Specjalny ambulans będzie ustawiony w godzinach od 10.00 do 14.00.

Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia:

  • które ważą co najmniej 50 kilogramów,
  • u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
  • które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii),
  • które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli:

  • nie mieć objawów przeziębienia,
  • nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego).

Przed przyjściem do centrum krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

źródło: RCKiK w Warszawie, www.twojakrew.pl

 

 

 

Komentarze