2000 wydanych Radzymińskich Kart Mieszkańca, fot: UG Radzymin

7 sierpnia br., w nieco ponad miesiąc od startu programu „Radzymińska Karta Mieszkańca”, Gmina Radzymin wydała dwutysięczną kartę. Jej posiadaczką jest kilkuletnia Maja, która przyszła po odbiór karty z mamą i bratem. Od początku sierpnia dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca działają także zniżki na basen w Wołominie. Ponadto liczba Partnerów karty wzrosła do 45, a jej posiadacze mogą już składać wnioski o Bon Malucha.

Maja Doliwa, posiadaczka Radzymińskiej Karty Mieszkańca nr 2000, odwiedziła Urząd Miasta i Gminy Radzymin z bratem i mamą, p. Eweliną Stryjecką-Doliwa. Okrągłego numeru wydanej karty gratulował im burmistrz Radzymina, Krzysztof Chaciński.

Burmistrz Chaciński podkreślił, że szybkie tempo wydawania kart i zainteresowanie mieszkańców wynika z atrakcyjnej i stale wzbogacanej oferty przywilejów, które wiążą się z kartą. Jedną z nowości w ofercie karty są zniżki na basen w Wołominie, które obowiązują od początku sierpnia. Posiadacze Radzymińskiej Karty mieszkańca mogą skorzystać ze zniżki na zakup jednoosobowych biletów wstępu na basen w Ośrodku Sportu i Rekreacji „HURAGAN”, która wynosi 3 złote od ceny biletu jednogodzinnego, normalnego lub ulgowego, określonej w standardowym cenniku pływalni.

W ostatnich tygodniach zwiększyła się również liczba Partnerów Radzymińskiej Karty Mieszkańca – obecnie już 45 firm i organizacji oferuje posiadaczom komercyjne korzyści podczas zakupów w swoich placówkach. Informacje o wysokości i rodzajach oferowanych bonusów są dostępne na stronie internetowej karty w zakładce „Partnerzy” pod adresem: www.rkm.radzymin.pl/nasi-partnerzy.

Posiadacze Radzymińskiej Karty Mieszkańca mogą także od 1 sierpnia br. składać wnioski o Bon Malucha, czyli świadczenie na dofinansowanie opieki żłobkowej lub niani dla dzieci w wieku do trzech lat, które będzie wypłacane od września br. Wysokość finansowania to od 300 do 500 zł miesięcznie, zależnie od liczby dzieci na utrzymaniu. Wzór wniosku został ustalony Zarządzeniem Burmistrza Radzymina nr 0050.72.2017 z dnia 1 sierpnia 2017, zaś same wnioski przyjmuje i rozpatruje Centrum Usług Wspólnych w Radzyminie, ul. 11 Listopada 2.

 O Radzymińskiej Karcie Mieszkańca

Radzymińska Karta Mieszkańca uprawnia m.in. do bezpłatnych przejazdów komunikacją gminną na terenie Gminy Radzymin, zniżek w firmach partnerskich, promocyjnych cen biletów na gminne wydarzenia kulturalne, zniżek na wybrane zajęcia i dostęp do infrastruktury sportowej. Na karcie można także zakodować długookresowe bilety ZTM Warszawa. O wydanie karty mogą ubiegać się wszyscy mieszkańcy Gminy Radzymin, którzy rozliczają podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Wołominie. Pełną informację o korzyściach i zniżkach dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca, a także regulamin karty, można znaleźć na stronie www.rkm.radzymin.pl.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Radzymin

Komentarze