Kampania społeczna pt. „Piłeś? Nie siadaj za kierownicą”

OSP Marki i Stowarzyszenie Luka&Maro zapraszają do udziału w kampanii społecznej pt. „Piłeś? Nie siadaj za kierownicą”, która odbędzie się 8 października 2022 w Markach o godzinie 12:00.

Będzie to pozoracja wypadku samochodu osobowego z motocyklem. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg na prostym odcinku drogi, potrącił motocyklistę i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Siła uderzenia była tak duża, że pasażer wypadł z auta przez szybę czołową, gdzie został w niej uwięziony. Kierowca i pasażer zostali zakleszczeni we wraku. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby uwolnić poszkodowanych. W wyniku tego zdarzenia 35-letni pasażer w stanie ciężkim, z licznymi obrażeniami głowy i twarzy trafił do szpitala specjalistycznego w Warszawie. Natomiast kierowca został zatrzymany przez Policję do wytrzeźwienia i przeprowadzenia z nim dalszych czynności. Teraz 29-latem będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania.

– Nasze działania kierujemy zarówno do kierowców, pasażerów, pieszych oraz świadków spożywania substancji psychoaktywnych przez kierowców. Celem głównym kampanii jest kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców, zwłaszcza młodych kierowców, który przyciągnie uwagę i nie zostawi pola na domysły do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości oraz dostosowania jej do panujących warunków na drodze. Wielu kierowców zdaje się wciąż nie dostrzegać zagrożenia, jakie niesie ze sobą przesadzanie z prędkością. I tak długo jak tak się dzieje, kampanie tego typu to konieczność – mówi Emilia „Chyża” Buczyńska, wiceprezes Stowarzyszenia Luka&Maro.