Kickboxerzy Wichru z kolejnymi sukcesami

Akademicki Mistrz Polski, Patryk Kuryłek (z prawej)

Kamil Ruta i Patryk Kuryłek startowali w dwóch różnych turniejach. Patryk w Warszawie został akademickim mistrzem Polski, a Kamil wywalczył Budapeszcie brązowy medal podczas zawodów Pucharu Świata.

Podopieczni Grzegorza Engela mieli bardzo pracowity weekend. Na rozgrywanych w Warszawie Akademickich Mistrzostwach Polski swoją klasę pokazał Patryk Kuryłek. Kickboxer Wichru, który jednocześnie jest studentem warszawskiej AWF, wygrał formułę Kick light w kat -63 kg i został uznany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. Na tych zawodach po prawie dwuletniej przerwie wystartował Rafał Sitek, który po sukcesach w gronie juniorów zamierza powalczyło kolejne trofea wśród seniorów.

W tym samym czasie w Budapeszcie odbywały się zawody Pucharu Świata.  W reprezentacji Polski wystąpił Kamil ruta w kat -86 kg. Aktualny Mistrz Europy walkę ćwierćfinałową rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem, nokautując rywala w II rundzie. Do pojedynku półfinałowego Kamil przystąpił pomimo dokuczliwego urazu i uległ jednogłośnie na punkty zdobywając brązowy medal.

– Kamil budzi respekt u rywali w Polsce i na świecie. Tym razem uraz nie pozwolił mu w pełni pokazać wszystkich możliwości. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok i niebawem powalczy o kolejne cele – mówi trener Grzegorz Engel.

Źródło: Artur Rola, MKS Wicher