Kierował pojazdem mimo orzeczonego dożywotniego zakazu

Kontrola policyjna, fot: policja.pl

Funkcjonariusze wołomińskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Za kierownicą siedział 28-latek z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów za śmiertelne potrącenie pieszego w 2011 roku.

Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze wołomińskiej drogówki pełniąc służbę w rejonie drogi krajowej nr 50 zwrócili uwagę na bmw, które postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Pojazd został zatrzymany, za kierownicą siedział 28-latek. Mundurowi sprawdzili bmw oraz kierujące w policyjnej bazie. W wyniku tego okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mariusz S. został w 2013 roku skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo komunikacyjne, którego dopuścił się w 2011r. Wówczas kierując osobowym mercedesem potrącił 21-letniego pieszego uczestnika ruchu drogowego, któremu nie udzielił pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o ten czyn Mariusza S. i doprowadzenia przed oblicze sądu.

Teraz 28-lakowi może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl