Kierował samochodem z ponad 4 promilami w organizmie

Kierował samochodem z ponad 4 promilami w organizmie, fot: KPP Wołomin

Policjanci prewencji wołomińskiej Komendy zatrzymali 43-latka, który kierował osobowym oplem mając w organizmie 4,13 promila alkoholu. Stan w jakim się znajdował zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym nie tylko jemu, lecz i innym osobom.

Wczoraj kilka minut po 11 funkcjonariusze wołomińskiej Komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który może prowadzić samochód po alkoholu. Jak wynikało dodatkowo z przekazanej informacji, osobowy opel ma poruszać się po drogach gminy Poświętne. Policjanci prewencji udali się we wskazany rejon i już po chwili w miejscowości Zabraniec zauważyli pojazd, który poruszał się całą szerokością jezdni.

Funkcjonariusze zatrzymali opla do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że znajduję się pod znacznym wpływem alkoholu. Gdy policjanci pomogli wysiąść 43-latkowi z pojazdu, ten nie mógł utrzymać równowagi oraz racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Badanie stanu trzeźwości Witolda U. wykazało 4,13 promila alkoholu w jego organizmie. Stan w jakim się znajdował zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym nie tylko jemu lecz i innym osobom, dodatkowo taka ilość alkoholu w organizmie może już spowodować poważne zagrożenie zdrowia i życia u człowieka.

Kierował samochodem z ponad 4 promilami w organizmie, fot: KPP Wołomin

Witold U. po przeprowadzonych badaniach lekarskich trafił do policyjnej celi do wytrzeźwienia. Teraz za czyn jakiego się dopuścił, oprócz utraty prawa jazdy może mu grozić kara grzywny oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wołomin