Zdjęcie jednej z koncepcji, według których prowadzone będą prace projektowe:fot: UM Zielonka

Przed kilkoma dniami Miasto Zielonka zakupiło drugą już działkę od prywatnego właściciela z przeznaczeniem pod budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce.

Nie od dziś wiadomo o potrzebie budowy większej hali sportowej przeznaczonej dla uczniów Jedynki. Do tej pory największym problemem w tej sprawie był brak gruntów, na których hala mogłaby powstać. W 2013 r. Miasto nabyło działkę, na której części znajduje się dziś plac zabaw „Radosna Szkoła”. Przed kilkoma dniami, po długich negocjacjach, zakupiono drugą działkę przyległą do boisk szkolnych, która pozwala już realnie myśleć o przygotowaniu budowy hali sportowej dla Jedynki wraz z łącznikiem.

Z tego powodu do projektu budżetu miasta na 2018 r. burmistrz Grzegorz Dudzik zgłosił zadanie polegające na przygotowaniu projektu budowlanego przyszłej hali w oparciu o koncepcje powstałe przed kilkoma miesiącami.

Reklama

– Intensywnie inwestujemy w infrastrukturę edukacyjną. W tym roku oddaliśmy nowe przedszkole, rozpoczęliśmy remont termomodernizacyjny SP3. Teraz kolej na poważne polepszenie warunków wychowania fizycznego w Jedynce. Kilka lat temu zbudowaliśmy kompleks boisk sportowych, a teraz przyszedł czas na halę – mówi burmistrz Zielonki.

źródło: Urząd Miasta Zielonka

Komentarze