kołoMarek wraca do Marek

Marecki System Roweru Miejskiego KołoMarek, fot: marki.pl

W najbliższy piątek 1 marca ponownie będzie można korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów w Markach.

Od 1 marca znów będzie można korzystać z kołoMarka. Przypomnijmy – to sieć miejskich rowerów. W Markach będziemy mieć do dyspozycji 75 pojazdów (w tym dwa dziecięce), które są ulokowane przy pięciu stacjach. Te znajdują pod wiaduktem trasy S8, przed Urzędem Miasta Marki, na rogach Piłsudskiego i Wspólnej oraz Piłsudskiego i Legionowej, a także przy pętli autobusowej na ul. Legionowej.

– Marecki Rower Miejski jest całkowicie kompatybilny z Veturilo, co oznacza, że wypożyczony w Markach rower można zwrócić w Warszawie i odwrotnie. Oba systemy mają ten sam, zakładający bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia, cennik. Można z nich również korzystać za pomocą jednego konta. Można je założyć na stronie internetowej lub poprzez terminal stacji wypożyczeni – przypomina firma Nextbike, operator systemu.

KołoMarek zadebiutował w październiku ubiegłego roku i działał do końca listopada. W tym czasie jego użytkownicy dokonali ponad 2,5 tys. wypożyczeń. Największą popularnością cieszyła się stacja na rogu Wspólnej i Piłsudskiego. Najdalej rower z logo kołoMarek dojechał do stacji… PKP Piaseczno.