Komunikacja ZTM na Powstańców w Ząbkach – również w weekendy

ZTM Warszawa, fot: ZTM Warszawa

Piątek 28 sierpnia będzie ostatnim dniem kursowania linii 345, która z linii okresowej od soboty 29 sierpnia zmieni się w linię zwykłą o numerze 245 kursującą przez 7 dni w tygodniu.

Trasa linii pozostaje bez zmian, rozkład dla dnia roboczego również, w weekendy autobus linii 245 będzie kursował co 30 minut. Mieszkańcy ul. Powstańców zyskają wyczekiwaną od dawna komunikację w dwóch kierunkach w dni wolne od pracy.

Wprowadzana zmiana charakteru linii 345, to efekt ustaleń ze spotkania Pani Burmistrz Małgorzaty Zyśk z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego Panem Wiesławem Witkiem w dniu 11 marca br. poprzedzonych wieloletnimi staraniami i licznymi wnioskami o zwiększenie zakresu obsługi Ząbek komunikacją ZTM. Pierwotnie ta zmiana miała nastąpić już 9 maja, ale została odłożona na prośbę ZTM w związku z nowymi uwarunkowaniami związanych ze stanem epidemii Covid-19.

Od soboty 29 sierpnia ZTM wprowadza również zmiany na Zaciszu – zostanie uruchomiona nowa linia 262 na trasie: METRO TROCKA – Trocka – Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Potulicka – Łodygowa – LEWINÓW. Dzięki tej zmianie zostaną zlikwidowane kursy wariantowe linii 199 w kierunku Rembertowa przez wąskie uliczki Zacisza.