Koncert pieśni z okresu II Wojny Światowej

Zapraszamy na wyjątkowy koncert – muzyczną opowieść o Polskich losach w trakcie II wojny światowej, w wykonaniu aktorów, wokalistów i muzyków zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”.

Koncert odbędzie się w niedzielę 10 września w kościele Parafii św. Matki Teresy z Kalkuty, w Kobyłce, początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

To swoista kontynuacja ubiegłorocznego projektu, który zapoczątkował tę muzyczną opowieść o polskiej historii XX w., i był dedykowany 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej – wówczas zabrzmiały pieśni legionowe i ułańskie.

Tegoroczny koncert będzie natomiast opowieścią o losach Polskiego społeczeństwa oraz polskich sił zbrojnych w trakcie całej II wojny światowej – od wspomnianego, dramatycznego września 1939 r., przez zakazane piosenki okupowanej stolicy, walkę partyzancką, polskie zmagania na niemal wszystkich frontach wojny aż po Powstanie Warszawskie i jego smutny epilog – związany z losami antykomunistycznego podziemia i całego Polskiego społeczeństwa tuż po II wojnie światowej.

Koncert pieśni z okresu II Wojny Światowej