Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Markach

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

Już niedługo będziemy obchodzić Święto Narodowe Trzeciego Maja. W ten sposób upamiętnimy uchwalenie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji.

Z tej okazji marecki magistrat zaprasza na występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Odbędzie się on oczywiście 3 maja o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna w naszej armii. Jego celem jest „kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego”. Zespół stosuje różne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Współpracują z nim „uznani artyści scen polskich”.

„Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm, talent i elegancję artystów” – czytamy na stronie Zespołu.

źródło: marki.pl