Konferencja prasowa z udziałem europosła Ryszarda Czarneckiego

Konferencja prasowa z udziałem europosła Ryszarda Czarneckiego, fot. biuro posła Piotra Uścińskiego

Na placu 3-go Maja 21 marca br. w Wołominie odbyła się konferencja prasowa z udziałem europosła Ryszarda Czarneckiego oraz wiceministra rozwoju i technologii Piotra Uścińskiego. Na spotkaniu obecny był także Adam Lubiak, pełnomocnik okręgu nr 40, radni powiatowi, miejscy, strażacy, mieszkańcy oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwszym punktem spotkania był briefing prasowy na którym prelegenci odnieśli się do ataku na św. Jana Pawła II wymierzonego przez media liberalno-lewicowe i osoby z nimi związane. Wskazali, że podważanie autorytetu i dobrego imienia Ojca Świętego jest próbą oplucia wszystkiego co święte i deprecjonowania roli Papieża.

Podczas wystąpienia odniesiono się także do agresji Rosji na Ukrainę i jej konsekwencji polityczno-społeczno-ekonomicznych. W tym kontekście ukazano wielką rolę Polski w czasie kryzysu humanitarnego oraz wielkie serce i otwartość Polaków, którzy od samego początku nieśli pomoc obywatelom Ukrainy.

Kolejnym punktem było złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz oddanie hołdu jednemu z największych Polaków.

O bezpieczeństwie zewnętrznym i wewnętrznym Polski oraz pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej rozmawiano w dalszej części spotkania. Mieszkańcy pytali europosła o ograniczanie suwerenności państw członkowskich na rzecz federalizacji UE oraz próbie zarządzania przez brukselskich urzędników lasami, klimatem czy zasobami wodnymi. Zgromadzeni pytali się również o możliwe scenariusze wojny na Ukrainie i o to, w jaki sposób wpłynie to na naszą pozycję w Europie środkowo-wschodniej i nasze bezpieczeństwo. Nie zabrakło także pytań dotyczących dalszych planów rządu Zjednoczonej Prawicy w świetle różnych wyzwań.