Konkurs sprzątanie świata 2021

konkurs źródło: ekophone.pl

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2021”, firma ekophone zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu.

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę / przedszkole (np. przez samorząd uczniowski) wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła / przedszkole? Przewidziane są trzy rodzaje nagród:

  • Każda szkoła lub przedszkole za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.
  • Każda szkoła lub przedszkole za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych w kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
  • Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę czy przedszkole.

W jaki sposób przystąpić do konkursu? Wystarczy do 19 listopada 2021 zorganizować w szkole zbiórkę używanych, starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Na stronie ekophone.pl dostępny jest plakat do pobrania i wydrukowania na drukarce, który można rozwiesić w szkole.

ekophone plakat A4 źródło: ekophone.pl

Po zakończeniu zbiórki (do 19 listopada br.) należy wypełnić „formularz zgłoszeniowy” również dostępny na stronie  ekophone i wysłać go mailem na adres: telefony@ekophone.pl
Firma na własny koszt zorganizuje odbiór paczki powyżej 4 kg. Po zakończeniu konkursu każda szkoła jak do tej pory otrzyma nagrody rzeczowe lub kupony „Sodexo”. Konkurs przeprowadzany jest regularnie dwa razy w roku; wiosną z okazji „Dnia Ziemi” oraz jesienią w nawiązaniu do akcji „Sprzątania Świata”.

W poprzedniej edycji akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg używanych telefonów na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły opublikowane są na stronie internetowej www.ekophone.pl

*Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.ekophone.pl w zakładce Regulamin Konkursu „jesień 2021″.