Kontrola autobusów wiozących dzieci na ferie

Kontrola autokarów, fot: policja.pl

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Reklama

W powiecie wołomińskim punkt kontroli będzie znajdował się w Zielonce, ul. Wolności parking przy stawach Glinianki na pograniczu Kobyłki i Zielonki, godz. kontroli. 5.005.40, 6.308.00. Punkt będzie funkcjonował przez cały okres ferii. W soboty i niedziele kontrola autokarów prowadzona będzie w miejscach odjazdu, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu w Wydziale Ruchu Drogowego KPP Wołomin lub u dyżurnego KPP

Wołomin.

22 776 20 21 dyżurny KPP

47
724 78 46 wew. 6 WRD KPP Wołomin

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie >>www.bezpiecznyautobus.gov.pl<< można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.