Kontrola jednośladów przez mareckich dzielnicowych

Kontrola jednośladów przez mareckich dzielnicowych, fot: policja.pl

Dla policjantów bardzo ważna jest profilaktyka dzieci i młodzieży, dlatego w kwietniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Markach wspólnie z Pawłem Paczek specjalistą do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Urzędu Miasta w Markach, zorganizowali spotkania w trzech szkołach na terenie miasta.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Markach wspólnie z Pawłem Paczek specjalistą do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Urzędu Miasta w Markach, w kwietniu brieżącego roku zorganizowali spotkania w Szkołach Podstawowych nr 2 i 4 oraz Zespole Szkół nr 2 w Markach. Tematem przewodnim działań profilaktyczno – edukacyjnych były zasady ruchu drogowego na terenie miasta Marki. Policjanci przypomnieli dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Uczniowie mogli skorzystać z doświadczenia oraz wiedzy funkcjonariuszy, dotyczącej prawidłowego oświetlenia rowerów. Ponadto mundurowi sprawdzili niezbędne wyposażenie do jazdy jednośladem w postaci kasku oraz karty rowerowej.

Dzielnicowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych również w mieście. Dzięki nim, po zmroku uczestnicy ruchu drogowego są bardziej widoczni, a to z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Następnie wspólnie z Pawłem Paczek specjalistą do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wręczyli uczniom elementy odblaskowe.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska