Korzystając z „Krajowej Mapy Zagrożeń” możesz uratować komuś życie

Korzystając z "Krajowej Mapy Zagrożeń" możesz uratować ludzkie życie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie apelują do mieszkańców, aby w przypadku, kiedy ci dysponują informacją na temat osób bezdomnych, potrzebujących pomocy i tych, którym grozi wychłodzenie, korzystali z możliwości powiadomienia Policji poprzez oznaczenie miejsc na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W związku z panującymi mrozami i znacznymi spadkami temperatur, szczególnie w porze nocnej, policjanci cały czas monitorują miejsca, gdzie bezdomni mogliby narazić się na wychłodzenia. Funkcjonariusze sprawdzają dokładnie skwery, parki oraz pustostany.

Dla funkcjonariuszy wołomińskiej Policji ważne są wszystkie sygnały mogące pomóc w ustaleniu miejsc, które należałoby sprawdzić, Dotychczas wielokrotnie apelowaliśmy o to, aby telefonicznie powiadamiać dyżurnego jednostek Policji. Oprócz tej możliwości powiadomienia o zagrożeniu, jest jeszcze narzędzie internetowe – „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Policjanci przypominają, że w aplikacji „Krajowa Mapa Bezpieczeństwa” dostępnej na stronach internetowych jednostek Policji, w tym również w Wołominie, znajduje się kategoria dotycząca bezdomności.

Dlatego też, aby jeszcze skuteczniej przeciwdziałać skutkom ostatnich mrozów i zapobiegać wychłodzeniom, policjanci apelują, aby oznaczać na mapie punkty, które należałoby sprawdzić, a w których to mogą znajdować się osoby bezdomne. Zaznaczając tą kategorię, można skorzystać z funkcji wprowadzenia opisu, dzięki temu mundurowi szybciej ustalą miejsce przebywania osób potrzebujących pomocy.

Życie ludzkie ma wartość bezcenną, dlatego też apelujemy i prosimy o zgłaszanie Policji opisywanych sytuacji i korzystanie z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

źródło: policja.pl