Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły" w Guzowatce, fot. policja.pl

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione anonimowe zgłoszenie dotyczące „przekraczania prędkości” w Guzowatce przy Szkole Podstawowej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie podjęli działania, by zweryfikować to zagrożenie. Poza kontrolnymi pomiarami prędkości, przeprowadzili akcję edukacyjną skierowaną do dzieci „ Widoczny w drodze do szkoły”.

Zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło na początku września br. Do zgłoszenia dołączony był opis: „ Samochody pomimo stałej kontroli funkcjonariusza policji Pani Sylwi Bożymek, przekraczają prędkość w obrębie zabudowań szkoły, powodując stan zagrażający bezpieczeństwu uczniów” . Dzielnicowa z Komisriatu Policji w Radzyminie aspirant sztabowy Sylwia Borzymek, przy Szkole Podstawowej w Guzowatce, uczestniczyła w policyjnych działaniach prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły”. Do działań włączyli się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wołomińskiej Komendy.

We współpracy z Wójtem Gminy Dąbrówka policjanci przeprowadzili akcję edukacyjną „ Widoczny w drodze do szkoły”. Podczas akcji profilaktycznej mundurowi uczyli uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Guzowatce jak bepiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusze rozdawali też dzieciom elementy odblaskowe.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób można zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w okolicy. Każde zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!

Więcej na temat KMZB i jej obługi: >>LINK<<

podinspektor Wioletta Zychnowska