Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (10-18 kwietnia 2017)

3956
Policja fot: fotolia.com

CZARNA

 • W miejscowości Czarna Adam M. (zam. Czarna) lat 33, kierując pojazdem Honda wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem Audi A6 kierowanym przez Zbigniewa R. lat 53. Uczestników przebadano. Adam M. posiadał wynik 2,4 promila alkoholu w organizmie. Uczestnicy zdarzenia nie zostali poszkodowani.

 

DUCZKI

 • 11 kwietnia. Kradzież samochodu dostawczego m-ki Mercedes 614D koloru niebieskiego z białymi pasami, rok produkcji 1989 – pojazd przystosowany do przewozu osób. Suma strat ok. 10 000 zł.

 

ŁOSIE

 • 14 kwietnia obywatelka Ukrainy, wykorzystując nieuwagę domowników, z szuflady dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 10 000 zł. W/w oddaliła się w n/n kierunku mówiąc, że idzie do sklepu. Straty poniesione w wyniku kradzieży to 10 000 zł na szkodę zgłaszającego.

KĄTY-WIELGI

 • 12 kwietnia. Pożar dwóch budynków gospodarczych drewnianych, pokrytych eternitem. Budynki te uległy całkowitemu spaleniu. W jednym z nich znajdował się węgiel i drewno opałowe, które również uległo spaleniu. Wartość strat 10 000 zł na szkodę zgłaszającego.

KOBYŁKA

 • 11 kwietnia Funkcjonariusze KP Kobyłka ujawnili, że Paweł B. (lat 35) jechał jako kierujący pojazdem m-ki FIAT po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości 1,7 promila. Ponadto w/w jechał jako kierujący pojazdem po mimo prawomocnego wyroku zakaz prowadzenia pojazdów do 2017/09/20 wydanego przez Sąd.
 • 13 kwietnia Krzysztof C. (lat. 68) jechał jako kierujący samochodem m-ki Daewoo po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości, gdzie badania urządzeniem wykazały 1,6 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w/w na skrzyżowaniu z ul. Dworkową spowodował kolizję z pojazdem Ford C-Max kierowanym przez Patrycję G. (lat 38) – nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Sprawca następnie oddalił się z miejsca kolizji przed przybyciem patrolu Policji. Krzysztofa C. w wyniku penetracji terenu zatrzymano.

KOZŁY

 • Policjanci WRD KPP Wołomin w Kozłach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę Jerzego K. lat 57, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym 1,2 promila.

KRUSZE

 • Policjanci WRD KPP Wołomin dokonali zatrzymania do kontroli drogowej samochodu m-ki TOYOTA, którym kierował po drodze publicznej Bartosz J. lat 42, znajdujący się w stanie nietrzeźwości – 2,55 promila.

KULIGÓW

 • 10 kwietnia Policjanci zatrzymali Fabiana K. ujętego przez obywatela. Zatrzymany znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,8 promila kierował samochodem osobowym marki VW Polo po drodze publicznej.

MARKI

 • 13 kwietnia. Kradzież samochodu m-ki Toyota Auris, koloru beżowego, rok produkcji 2016. Suma strat 85 000 złotych.
 • 15 kwietnia Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali Tomasza Rz. lat 45, który na drodze publicznej kierował samochodem osobowym m-ki Renault w stanie nietrzeźwym – 1,6 promila.

MYSZADŁA

 • 14 kwietnia Policjanci KP Jadów w miejscowości Myszadła ujawnili, iż Henryk L. lat 64 kierował pojazdem marki Mazda po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

NADMA

 • 10 kwietnia sprawca wykorzystując nieobecność domowników wyważył drzwi wejściowe w kotłowni nowo budowanego domu jednorodzinnego a następnie z pomieszczeń mieszkalnych dokonał kradzieży odkurzacza budowlanego marki KARCHER, drabiny aluminiowej czterosegmentowej, wiertarki marki CELMA oraz szlifierki kątowej. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 2 358 zł.

RADZYMIN

 • 16 kwietnia Policjanci WRD KPP Wołomin w Radzyminie przy ulicy zatrzymali kierującego rowerem Łukasza M. lat 34, którego poddano badaniu na alkosensorze z wynikiem 0,6 promila.
 • 17 kwietnia Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali Jarosława D., który znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,7 promila kierował rowerem po drodze publicznej.

SŁUPNO

 • 14 kwietnia mieszkanka Słupna lat 68, powiadomiła że na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, oświadczył że jest funkcjonariuszem policji i że dzwoni w sprawie jej syna Jarosława, który w dniu dzisiejszym w okolicach miejscowości Płock miał wypadek drogowy w którym ucierpiało starsze małżeństwo. Aby syn nie trafił do aresztu musi przekazać 86 000 zł. mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku. W tym momencie do rozmowy wtrąciła się zaniepokojona córka zgłaszającej pani, która zaczęła zadawać pytania. Po nich mężczyzna się rozłączył. Kolejnych telefonów już nie było. Postępowanie prowadzić będzie KP w Radzyminie.
 • 12 kwietnia Policjanci WRD KPP Wołomin w trakcie realizacji interwencji, gdzie kierujący samochodem Toyota Auris uderzył w drzewo, dokonali sprawdzenia w/wym. pojazdu po nr VIN. Pojazd okazał się być poszukiwany jako utracony na terenie Niemiec. Pojazd w wyniku kolizji został uszkodzony a po wykonaniu czynności procesowych odholowany na parking depozytowy w Markach. Kierujący Sławomir Z. lat 49 został przewieziony do szpitala.
 • 17 kwietnia Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali Dariusza Ł., który znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,6 promila kierował rowerem po drodze publicznej.

STARE GRABIE

 • 16 kwietnia Policjanci WRD KPP Wołomin na ulicy zatrzymali Elżbietę W. lat 42, która kierowała po drodze publicznej pojazdem m-ki Daewoo będąc w stanie nietrzeźwości, 2,2 promila.

TŁUSZCZ

 • Policjanci WRD KPP w Wołominie zatrzymali do kontroli drogowej Ryszarda K. lat 58, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości 0,7 promila.

TROJANY

 • 12 kwietnia Inspektor w GDDKiA powiadomił że nn. sprawcy w nieustalony sposób z drogi krajowej nr 8 dokonali kradzieży około 210 mb barier energochłonnych wartości około 41 000 zł na szkodę GDDKiA.

WOŁOMIN

 • 15 kwietnia Funkcjonariusze WRD KPP Wołomin w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że kierujący rowerem po drodze publicznej Piotr P. lat 54 znajduje się w stanie nietrzeźwości 1,6 promila.
 • 17 kwietnia Funkcjonariusze WRD KPP Wołomin w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że kierujący rowerem po drodze publicznej Kamil R. lat 28 znajduje się w stanie nietrzeźwości 1,4 promila.

ZĄBKI

 • 16 kwietnia. Kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego w Ząbkach przez n/n sprawców, którzy wyważyli drzwi główne do sklepu a następnie z wnętrza ukradli 350 szt. paczek papierosów różnych marek oraz kasetkę metalową znajdującą się pod ladą. Suma strat na szkodę zgłaszającego wynosi 6 000zł.
 • 14 kwietnia. Kradzież pojazdu m-ki Honda Accord, rok produkcji 2009, koloru białego, typ nadwozia sedan. Wartość pojazdu 60 000 zł.
 • 11 kwietnia Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KSP, podczas wykonywania czynności na terenie posesji w Ząbkach ujawnili pojazd m-ki TOYOTA COROLLA, co do w którego zachodzi podejrzenie ingerencji w pole numerowe ViN. Po wykonaniu czynności, pojazd przekazano właścicielowi na przechowanie za zobowiązaniem.
 • 13 kwietnia Policjanci KP w Ząbkach podczas wykonywania czynności służbowych na ulicy zatrzymali Rosen S. lat 23, który kierował pojazdem FORD TRANSIT będąc w stanie nietrzeźwości – 1,2 promila.

ZIELONKA

 • 13 kwietnia Policjanci KP Zielonka na ulicy podczas kontroli drogowej ujawnili Mariana W. lat 57kierującego samochodem m-ki VW Transporter będąc w stanie nietrzeźwości 1,1 promila.
 • 11 kwietnia Funkcjonariusze ZPI KP Zielonka w trakcie interwencji własnej zatrzymali Filipa P. lat 20, który posiadał przy sobie dwie torebki suszu roślinnego (marihuana).
 • 13 kwietnia, godz. 18:12, ul. 11 LISTOPADA
  W miejscowości Zielonka n/n kierujący motocyklem potrącił kierującą rowerem lat 8, która przejeżdżała po przejściu dla pieszych. Kierujący motocyklem oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierująca rowerem doznała obrażeń twarzy. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze