Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (11-15 sierpnia 2017)

2521
Policja fot: fotolia.com

Od piątku do wtorku w powiecie wołomińskim odnotowano 9 kradzieży, 5 nietrzeźwych kierowców, 2 przestępstwa narkotykowe oraz 3 wypadki.

 

DĄBRÓWKA

 • 14 sierpnia ochrona powiadomiła, że nn. sprawcy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do bankomatu znajdującego się przy punkcie bankowym. Sprawcy przy użyciu nn. narzędzia otworzyli dolną obudowę bankomatu, a następnie usiłowali przeciąć sejf powodując nacięcie. Do sejfu sprawcy nie zdołali się dostać. Postępowanie prowadzi KP Radzymin.

LETNISKO NOWY JADÓW

 • 14 sierpnia sprawcy weszli na teren działki rekreacyjnej i dokonali włamania do wnętrza blaszanego garażu, z którego nic nie zginęło a następnie przy pomocy twardego nieustalonego twardego narzędzia wyważyli metalowe drzwi wejściowe do domku letniskowego i z jego wnętrza dokonali kradzieży kuchenki gazowej koloru białego oraz butli gazowej 11 kg. Suma strat 1200 zł.

KOBYŁKA

 • 15 sierpnia Funkcjonariusze KP Kobyłka na ul. Broniewskiego ujawnili zaparkowany samochód marki Renault Laguna oraz siedzącego w środku mężczyznę, którym okazał się Rafał K. Z uwagi na posiadana informacje odnośnie kierowania przez wymienionego pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu mężczyzna został przewieziony do KPP Wołomin, gdzie poddano go badaniu – wynik 1,66 promila.

MOKRA WIEŚ

 • 14 sierpnia Policjanci KP Tłuszcz na gorącym uczynku zatrzymali Krzysztofa R. lat 30, który będąc w stanie nietrzeźwości 0,86 promila kierował sam. Ford po drodze publicznej, najechał na ogrodzenie posesji oraz przejechał po nogach Bartłomieja B. lat 25. Poszkodowany z urazem nóg przewieziony do szpitala w Wołominie. Ponadto w samochodzie w czarnej saszetce ujawniono 7 torebek foliowych z zapięciem strunowym z zawartością białych kryształków – mefedron.

RADZYMIN

 • 13 sierpnia Policjanci zatrzymali Damiana D., który znajdując się w stanie nietrzeźwości (2,25 promila), kierował motorowerem marki KEEWAY po drodze publicznej.

SŁUPNO

 • 13 sierpnia, al. Jana Pawła II, godz. 11:50. Na drodze DK 8 Robert W. lat 41 kierując pojazdem Toyota Carina najechał na tył pojazdu (Opel Astra) kierowanego przez Piotra K. lat 35, który w celu uniknięcia uderzenia przechodzącego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym pieszego Daniela S. lat 33, zmienił gwałtownie pas ruchu. W wyniku uderzenia pojazd Opel został obrócony uderzając lewym bokiem pieszego. Kierujących przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. Pieszego z obrażeniami głowy oraz tułowia przewieziono do szpitala gdzie została pobrana do badania krew. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

STARY DYBÓW

 • 13 sierpnia F-sze KP Radzymin zatrzymali do kontroli drogowej kierującego po drodze publicznej pojazdem marki Fiat Grzegorza P., lat 38. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 3,4 promila.

TŁUSZCZ

 • 13 sierpnia Policjanci ujawnili kierującą samochodem Opel Monikę K. lat 41, która kierując po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym (2,66 promila)  nie zachowując należytej ostrożności doprowadziła do zderzenia ze słupem oświetleniowym należącym do UG Tłuszcz.

WOŁOMIN

 • 14 sierpnia z terenu oddziału Szpitala w Wołominie sprawca dokonał kradzieży laptopa marki DELL wartości około 3000 złotych na szkodę szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 11 sierpnia, godz. 15:31, ul. Piłsudskiego. Cezary S. lat 21, kierując pojazdem Iveco potrącił pieszą Annę R. lat 68, która wtargnęła na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Kierującego przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. Pieszą z urazem głowy przewieziono do szpitala gdzie pobrano krew do badania. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZAWISZYN

 • 14 sierpnia. Kradzież pojazdu marki Mitsubishi Outlander, kolor biały, rok produkcji 2016. Straty wynoszą 150 000 zł.

ZĄBKI

 • 11 sierpnia sprawca poprzez podważenie i wyważenie okna dostał się do środka mieszkania, skąd dokonał kradzieży biżuterii  oraz pieniędzy w kwocie 7000 PLN i 2500 USD. Suma strat 32000 na szkodę zgłaszającego.
 • 11 sierpnia sprawca z terenu posesji dokonał kradzieży roweru m-ki Romet Rambler koloru biało-czarnego. Straty wynoszą 700 zł na szkodę zgłaszającej.
 • 12 sierpnia lokator dokonał zaboru mienia w postaci 32 calowego telewizora marki Blaupunkt koluru czarnego. Zaboru dokonał z pokoju hotelowego w Ząbkach. Straty wynoszą 1000 zł na szkodę zgłaszającej.
 • 12 sierpnia. Kradzież pojazdu m-ki Opel Omega, koloru złotego, rok produkcji 1998, zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym pod warsztatem samochodowym w Ząbkach. Wraz z pojazdem skradziono znajdujący się w środku dowód rejestracyjny pojazdu oraz komplet kluczyków. Pojazd uszkodzony. Suma strat 2000 zł.
 • 12 sierpnia Funkcjonariusze dokonali zatrzymania Edwarda S. lat 65, jako sprawcę kolizji, który będąc w stanie nietrzeźwości 1,6 promila kierował pojazdem m-ki DAEWOO LEGANZA.

ZIELONKA

 • 14 sierpnia sprawcy po uprzednim wyważeniu drzwi balkonowych dokonali kradzieży sejfu.
 • 14 sierpnia Funkcjonariusze dokonali zatrzymania trzech mężczyzn tj. Arkadiusza S. lat 19, Piotra Ż. lat 18 i Jurij S. lat 19, podejrzewanych o posiadanie nieznacznej ilości środków odurzających w postaci suszu koloru zielonego o nieustalonej wadze.
 • 14 sierpnia, ul. Piłsudskiego, godz. 11:51. Mariusz H. kierując po drodze publicznej motocyklem m-ki KYMCO wjechał w wyrwę w jezdni, w wyniku czego stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się na jezdnię. Z urazem lewej ręki został przewieziony do szpitala.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze