Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, fot: fotolia.com

2 wypadki, 7 kradzieży, 5 nietrzeźwych kierowców oraz 4 przestępstwa narkotykowe to bilans najnowszej kroniki kryminalnej powiatu wołomińskiego.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

DOBCZYN

 • 18 listopada Policjanci KPP Wołomin zatrzymali Michała B. i Grzegorza S., którzy ukryli przy oponie samochodowej susz roślinny koloru brunatnego.

KOBYŁKA

 • 13 listopada Policjanci zatrzymali Michała C. lat 25, który kierował po drodze publicznej sam. m-ki Ford będąc pod wpływem alkoholu (3,5 promila).
 • 16 listopada Funkcjonariusze dokonali zatrzymania Sylwestra W., który kierował po drodze publicznej samochodem osobowym marki Toyota Avensis znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).
 • 13 listopada Policjanci dokonali zatrzymania Cezarego G. oraz Moniki O. jako osób podejrzewanych o posiadanie środków odurzających w postaci amfetaminy.
 • 16 listopad, ul. Zagańczyka, godz. 10:25. Bartłomiej Ś. lat 22, kierując pojazdem potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 13-latkę. Kierującego pojazdem przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. Piesza doznała urazu prawej nogi oraz lewej ręki. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

KSIĘŻYKI

 • 16 listopada sprawca z łąki w nieustalony sposób dokonał kradzieży krowy. Wartość strat 4200zł na szkodę zgłaszającej.

MARKI

 • 16 listopada n/n mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2200 złotych w trakcie wymiany pieniędzy w kasie sklepu.
 • 17 listopada Policjanci na Al. Piłsudskiego w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki Ford ujawnili, że kierująca Katarzyna N. lat, 19 znajduje się w stanie nietrzeźwości 0,6 promila, ponadto kierowała pojazdem nie posiadając do tego uprawnień.

NADBIEL

Reklama
 • 15 listopada Policjanci zatrzymali Kamila R. podejrzewanego o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.

RADZYMIN

 • 16 listopada sprawca wykorzystując nieobecność domowników wyważył okno a następnie z wnętrza z pomieszczeń mieszkalnych dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 4 000 zł oraz biżuterii złotej. Straty poniesione wyniku w wyniku przestępstwa to 7700 zł na szkodę zgłaszającego.
 • 14 listopada ze stojaka na rowery po przednim przecięciu linki zabezpieczającej skradziono rower marki BINGO b/d/b typu damka. Straty poniesione w wyniku kradzieży to 650 zł.
 • 14 listopada sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń nieustalonym narzędziem dokonał kradzieży dwóch rowerów górskich m-ki TREK i SHOCKBLAZE przypiętych do stojaka na rowery w klatce bloku w Radzyminie. Wartość strat na szkodę zgłaszającej wyniosła 4850 zł.

WOŁOMIN

 • 18 listopada pracownik ochrony wspólnie w policjantami KPP Wołomin zatrzymali Adama A. lat 38, który kierował samochodem osobowym m-ki Renault Trafic po parkingu sklepu będąc w stanie nietrzeźwości (1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

ZAGOŚCINIEC

 • 18 listopada sprawcy podczas nieobecności domowników włamali się do budynku mieszkalnego poprzez nawiercenie otworu w ramiaku drzwi balkonowych pomieszczenia salonu a następnie otworzyli klamkę zabezpieczającą. Z wnętrza domu skradziono m.in. aparat cyfrowy.

ZĄBKI

 • 18 listopad. Kradzież samochodu osobowego marki Honda Accord, koloru grafitowego, rok prod. 2009. Suma strat wyniosła 35 000 zł.
 • 14 listopada Funkcjonariusze w trakcie legitymowania osób na terenie parku miejskiego zatrzymali Pawła K. jako osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany oraz amfetaminy.
 • 13 listopada Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki SKODA FABIA, którego kierujący Grzegorz M. przewoził alkohol bez krajowych znaków akcyzy w ilości około 5 litrów. Alkohol zabezpieczono procesowo.
 • 15 listopad, ul. Wojska Polskiego, godz. 09:20. Bartłomiej S. lat 20, kierując pojazdem Seat na skrzyżowaniu ulic nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi Volvo, którym kierował Jarosław M. lat 50, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów a następnie pojazd Volvo uderzył w ogrodzenie. Kierujących przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. W wyniku zdarzenia obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZIELONKA

 • 18 listopada Policjanci po krótkotrwałej penetracji terenu miasta za sprawcą kradzieży paliwa na stacji paliw, ujawnili zaparkowany na parkingu za sklepem pojazd m-ki Audi, który brał udział w w/w zdarzeniu. Po chwili ze sklepu do pojazdu podszedł Łukasz Rz. lat 37, który oświadczył, że pojazd jest jego własnością. Z ust mężczyzny wydobywała się silna woń alkoholu – badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z podejrzeniem kierowania przez w/w pojazdem w stanie nietrzeźwości pobrano do badania krew. Monitoring na stacji paliw zarejestrował, że w/w mężczyzna tankował pojazd biorący udział w zdarzeniu.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik KPP Wołomin

Komentarze