Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, fot: fotolia.com

GUZOWATKA

 • 21 lipca Policjanci w trakcie obsługi zdarzenia drogowego zatrzymali kierującego Jarosława T. lat 22, który znajdował się w stanie nietrzeźwości 1,6 promila.

JASIENICA

 • 18 lipca na terenie posesji doszło do pożaru pomieszczenia gospodarczego/komórki konstrukcji drewnianej z zawartością drewna opałowego. Przyczyna pożaru nie jest znana, w akcji gaśniczej udział brała OSP Jasienica. W wyniku pożaru komórka uległa całkowitemu spaleniu, w wyniku działania wysokiej temperatury stopieniu uległ siding elewacji budynku mieszkalnego.
 • 20 lipca, DW634, godz. 10:01. F-sze WRD KPP w Wołominie sporządzili dokumentacje dotyczącą wypadku drogowego zaistniałego w m. Tłuszcz, gdzie kierujący samochodem m-ki Alfa Romeo Rafał O. wyjeżdżając z posesji, włączając się do ruchu potrącił kierującą rowerem Otylię K. lat 53 . W wyniku zderzenia rowerzystka została zabrana do szpitala z podejrzeniem złamania żeber. Sprawę prowadzić będzie KPP w Wołominie.

KOBYŁKA

 • 17 lipca w Kobyłce w rejonie sklepu Biedronka sprawca dokonał kradzieży roweru wraz z torbą, w której znajdował się dowód osobisty wydany na nazwisko zgłaszającego. Wartość strat wyniosła ok. 300 zł.

MARIANÓW

 • 17 lipca właścicielka sklepu spożywczego powiadomiła, że ujęła sprawcę kradzieży z jej sklepu kawy oraz słodyczy. Sprawca w chwili usiłowania ucieczki uszkodził szybę w sklepie. Łączna wartość strat około 1400 zł. Zatrzymany przez przybyłych na miejsce f-szy KP Radzymin mężczyzna to Krzysztof L. lat 34 zam. w Warszawie. Został on osadzony w PDOZ. Postępowanie prowadzi KP Radzymin.

MARKI

 • 20 lipca sprawca po uprzednim uszkodzeniu framugi okna dostał się do wnętrza domu. Z wnętrza domu nic nie zostało skradzione. Wartość strat wynosi 5000 zł.

MIĄSE

 • 18 lipca Policjanci KP Tłuszcz zatrzymali do kontroli drogowej samochód Renault, którym kierował po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym (2,4 promila) Tomasz O. lat 33. Ponadto po sprawdzeniu w KSIP kierujący posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych czynny do 09.08.2019 r. orzeczony prawomocnym wyrokiem Sądu.
 • 20 lipca, kilometr 45,6 DW634, godz. 23.04. Henryk W. kierując po drodze publicznej samochodem m-ki FIAT zderzył się z łosiem, który nagle wybiegł na jezdnię z pobliskiego lasu. Następnie potrącony łoś uderzył w jadący z przeciwka samochód m-ki FORD.  Kierowca Marcin S. oraz pasażerka Małgorzata G. zostali przewiezieni do szpitala.

MIĘDZYLEŚ

 • 18 lipca na terenie posesji w pomieszczeniu gospodarczym prawdopodobnie po uprzednim rozszczelnieniu instalacji kuchenki gazowej doszło do pożaru, w wyniku którego obrażeń w postaci poparzeń kończyn dolnych, górnych i twarzy doznała Iwona M. Ranną przewieziono do Szpitala w Warszawie. Postępowanie prowadzi KPP w Wołominie.

OSSÓW

Reklama
 • 17 lipca w Zielonce na ulicy funkcjonariusze KP Zielonka dokonali zatrzymania trzech mężczyzn – Adama Z., Łukasza K. i Mateusza M., przy których ujawniono trzy torebki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego o nieustalonej wadze. Osoby zostały zatrzymane.

RADZYMIN

 • 20 lipca, godz. 8:15. Policjanci KP w Radzyminie w związku z uzyskaną wcześniej informacją na ulicy zatrzymali do kontroli pojazd marki Mitsubishi, którym poruszał się Janusz T. lat 47. Podczas czynności policjanci w bagażniku pojazdu ujawnili 20 240 sztuk wyrobów tytoniowych w postaci papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Ponadto w wyniku sprawdzenia policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy marki Samsung, który okazał się poszukiwany jako utracony w wyniku kradzieży.

ROZALIN

 • 21 lipca, godz. 18:14. Kazimierz S., kierując samochodem osobowym marki Fiat Uno na skrzyżowaniu z drogą nadrzędną wykonując manewr skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki VW Transporter kierowanym przez Grzegorza W., ( 0,00 mg/l). W wyniku zdarzenia drogowego pogotowie ratunkowe zabrało Kazimierza S. do Szpitala z obrażeniami głowy. Kazimierzowi S. pobrano krew do badania.

TŁUSZCZ

 • 17 lipca Policjanci ujawnili kierującego samochodem osobowym Audi Pawła J. lat 30, będącego w stanie nietrzeźwym (1,6 promila). Mężczyzna nie zachował należytej ostrożności, zjechał na prawa stronę pobocza a następnie uderzył w ogrodzenie posesji po czym wjechał na posesje i uderzył w drzewo.

WOLA RASZTOWSKA

 • 23 lipca Policjanci WRD KPP w Wołominie zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik URSUS którym kierował Marek S. lat 46, będąc w stanie nietrzeźwości (2,5 promila).

WOŁOMIN

 • 18 lipca. Kradzież zabezpieczonego linką roweru m-ki CROSS SHI 2HT koloru czarno-zielony. Wartość strat zgłaszający ocenia na 500 zł.
 • 19 lipca sprawcy dokonali kradzieży roweru m-ki Kross koloru białego. Rower był pozostawiony na parkingu niestrzeżonym CH. Wartość roweru 1299zł.
 • 20 lipca. Kradzież pojazdu m-ki Toyota RAV 4 rok produkcji 2016, kolor ciemny brąz, zaparkowanego na terenie parkingu osiedlowego. Wartość samochodu oceniona została na sumę ok. 130 000 zł.
 • 22 lipca Sąd Rejonowy w Wołominie na wniosek złożony przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Bartłomieja M. lat 24, podejrzanego o to, że w dniu 21 lipca 2017 r. w Nowych Lipinach działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma innymi osobami wziął udział w pobiciu Pawła W.

ZAGOŚCINIEC

 • 18 lipca, godz. 16:22. ul. Letniskowa. Mariusz I. lat 38, kierując po drodze publicznej motocyklem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na prawe pobocze i uderzył w zaparkowany samochód m-ki VOLVO. Kierujący motocyklem z urazem głowy został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

ZĄBKI

 • 19 lipca sprawca w nieustalony sposób i przy użyciu nieustalonego narzędzia po uprzednim wyważeniu okna na I piętrze dostał się do środka budynku będącego w trakcie budowy, skąd dokonał kradzieży siedmiu sztuk grzejników firmy PURMO. Suma strat 6000 PLN.
 • 20 lipca Policjanci KP w Ząbkach podczas kontroli drogowej na ulicy ujawnili, że Krzysztof R. lat 48, kierował pojazdem m-ki VOLKSWAGEN PASSAT, będąc w stanie nietrzeźwości 2,9 promila.
Komentarze